Sevgililer Gününde Sevgiliye En güzel Mesajlar, Şiirler

Sevgililer Gününde Sevgiliye En güzel Mesajlar, Şiirler
16.11.201517:32

Sevgililer gününde sevdiğinize gönderebileceğiniz en güzel mesajlar, sözler, şiirler ve şarkıları sizler için derledik. Sevgililer Günü'nün 14 Şubat'ta kutlanma nedenini ve sevdiklerinize bu günde alabileceğiniz hediyeleri de haberimizde bulabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 06.02.2018 14:56

Sevgililer Günü Neden 14 Şubat'ta Kutlanır?

Sevgililer Gününün kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inançlarına dayanan bir güne dayanıyor. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram olarak ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı batı medeniyetlerinde “Aziz Valentin Günü” olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamına geliyor.

Günümüzde, bazı toplumlarda hediyeleşme olurken, bazı topluluklarda ise kartların gönderildiği özel bir gün olarak kutlanır. Neredeyse 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra alınan hediyelerle piyasada oldukça canlanmalar meydana gelmektedir.

sevgililer-gunu7.jpg

Peki Neden 14 Şubat? Bu gün Roma halkı için önemli bir gündü çünkü bugün Roma tanrı ve tanrıçaları kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Juno aynı zamanda Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak biliniyordu. Bu günü takip eden 15 Şubat tarihinde ise Lupercaia Bayramı başlıyordu. Bu bayram genç nüfus için büyük önem taşıyordu. Bunun nedeni ise yaşantıları kesin kurallarla sınırlandırılmış, bunun doğal sonucu olarak birliktelik yaşama şansı olmayan gençler, sadece bu bayram süresince bile olsa birbirleriyle sevgili oluyorlardı. Hangi genç bayanın hangi genç erkek ile çift olacağı yapılan çekilişle belli oluyordu. Bu bayramın arafe günü yani 14 Şubatta yapılıyordu. Böylece 14 Şubat'ta herkesin bir sevgilisi olmuş oluyordu.

Aziz Valentine, Claudius hükümdarlığı döneminde bir papazdı. Evlendirme yasaklarına rağmen bu geleneği devam ettirdi. Bunu öğrenen hükümdar, Valentine’yi döverek öldürttü. Evlilikleri ve nişanlılıkları da sonlandırdı. 14 Şubat günü Valentine Hıristiyan mezarlığına gömüldü. O gün bu gündür Sevgililer günü anlamı değiştirilse de halen kutlanır.

Sevgililer Günü Ne Zaman?

ask-sarkilari1.jpg

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanmaktadır. 2016 yılı 14 Şubat Pazar gününe denk gelmektedir. Tatil gününe denk gelmesiyle birlikte sevgilinizle güzel bir sevgililer günü geçirmeniz dileğiyle.

 

Sevgililer Gününe Özel  En Güzel Sevgiliye Hediyeler

Sevgililer gününde sevdiğime ne alabilirim diye düşünüyorsanız aşağıda sizlere birçok seçenek sunduk. Alacağınız hediyelerin yanına şiirler ve güzel mesajlarla süslediğiniz zaman dört dörtlük bir hediye sunmuş olacaksınız.

Sevgililer Gününe Özel Hediye Önerileri;

sevgili1.jpg

 

- Arşivdeki Fotoğraflarınızı Çıkartın

Birlikte çekmiş olduğunuz en sevdiğiniz fotoğrafları çıkarın ve güzel bir albüm yapabilir ya da bir CD’de slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz. Sizi anlatan güzel bir şarkı eşliğinde slaytınızı hazırlayın. Böylece çok güzel bir aşk albümü olmuş olacak.

 

- Aşkınızı Resmedin

Eğer resim yeteneğiniz varsa aşkınızı kağıda dökmeye ne dersiniz? Bu bir çizgi roman cinsinde de olabilir, romantik bir fotoğraf şeklinde de olabilir. Yeter ki sizi anlatan güzel bir çizim yapın.

 

sevgililer-gunu6.jpg

 

- Mum Işığında Yemek

Evet bu belki klasik bir hediye olur ancak bu anınıza renk katarak güzel bir hale gelecektir. Mum ışığında, klasik müzik eşliğinde dans ederek bu günün keyfini çıkarabilirsiniz.

 

- Aşk Kutusu

Son zamanlarda en çok ilgi gören hediyelerden biridir. Kalpli güzel bir kutunun içine çikolata, fotoğraf, şiir, mektup ve sevdiğinizin en sevdiği şekerlemeleri sığdırarak güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz.

 

sevgililer-gunu1.jpg

 

- Aşkınızı Anons Edin

O gün birlikte bir alışveriş merkezine gidin, sonra bir anda ortadan kaybolun ve onu çok sevdiğinizi mağaza mikrofonlarının aracılığıyla anons edebilirsiniz. Tabi bunu yapmak için bir gün önceden ya da birkaç saat önceden bütün çalışanları organize etmeniz şart.

 

- Aşk Balonu

Ona aldığınız hediyenin ucuna “Seni Seviyorum” yazan kocaman bir balon bağlayıp masasının üzerine koyabilirsiniz.

 

sevgililer-gunu3.jpg

 

- Aşk Takvimi

Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Biraz sizi zorlayabilir ancak çok anlamlı bir hediye olacak. Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini küçük kağıtlarla kapatınız. Sevgiliniz her gün sizinle uyanacak, yazmış olduğunuz sözleri her gün bir tanesini okumuş olacak.

 

- Yollarına Gül Dökün

Eğer bir restoranda yer ayırtıysanız, kapının girişinde masanıza kadar önceden yollara gül döktürün. Böylelikle sevdiğinize güllü bir yol eşlik etsin.

 

- Posterinizi Asınız

Birlikte çektirmiş olduğunuz en sevdiğiniz fotoğrafı poster haline getirip gitmiş olduğunuz mekanın duvarına asınız.

 

sevgili2-001.jpg

 

- Bir Kutu Dolusu Söz

Onun için yazmış olduğunuz romantik sözler ve içinde güzel şekerin olduğu güzel bir kutu hazırlayabilirsiniz.

 

Ofiste Sürpriz

Sevdiğinizin çalıştığı yere gidip masa, çekmece gibi alanlara birbirinden güzel sözler yapıştırabilirsiniz.

 

- Aşkınızı Gökyüzüne Yazınız

Eğer imkanınız varsa küçük bir uçak kiralayarak aşkınızı bütün şehre, uçağın kuyruğuna takmış olduğunuz afiş ile gösterebilirsiniz.

 

- Hikayenizi Yazınız

Nasıl tanıştığınızı, yaşadıklarınızı güzelce satırlara döküp bunu küçük bir kitap şeklinde basabilirsiniz.

 

Sevgililer Gününe Özel En Güzel Mesajlar

Sevgililer gününde sevgiliye gönderilecek en güzel aşk dolu mesajları ve sözleri siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Sevgililerinize SMS olarak  gönderebileceğiniz bu mesajları aynı zamanda Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda da sevdiğinize gönderme yapabilirsiniz.

 

sevgililergunu8.jpg

 

- Uyurken seni izlemek vardı şimdi. Kokunda sarhoş olmak. Seni uyandırmak için can atmak ama kıyamamak. Aşkım sevgililer günün kutlu olsun.

 

- Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir mısın çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

 

- Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

 

- Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

 

- En imkânsız hayalimdi, sabah seninle uyanmak. Ömrümün sonuna kadar seninle yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun sevdiğim.

 

- Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim... Sevgililer günümüz kutlu olsun.

 

- Bazı insanların sesinde mutluluk gizli. İşte sen de o insanların en mühimisin benim için aşkım. Sevdiğim sevgililer günün kutlu olsun.

 

kalp-001.jpg

 

-  Zamansız yağan yağmur bulutu gibi gelip oturacağım gözbebeklerine ağlayacaksın, bir burukluk duyacaksın vefasız yüreğinde beni unutmayacaksın, bir kabus gibi uykularını böleceğim gece yarısı, nasıl ben seni unutmadıysam sende beni unutamayacaksın.

 

-  Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin Bir tanem.

 

- Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını

 

- Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de, sana hep hep yeniden başlamak isterim. Sevgililer günün kutlu olsun bir tanem.

 

- Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!

 

ask-siiri.jpg

-  O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum. Sevgililer günün kutlu olsun!

 

- Seviyorum seni ben her gün anacağım, sevgilim aşkım diyerek sana koşacağım seni bir gün anıp sonra atmayacağım sevgim büyüktür bir güne bırakmayacağım.

 

- Aşk: Nerden eseceği belli olmayan bir fırtına gibidir. Sen de benim en büyük fırtınamsın. aşkım iyi ki varsın. Sevgililer günün kutlu olsun.

 

- Ben çiçek armağan etmiyorum sana canım, göreceksin; gözlerimde, yüreğimde, elimi tutarsan eğer, kalan son yudumumla suladığım orkideyle geldim sana, sana ölümüne; aşk adına verdiğim yüreğime, kabul edersen eğer.

 

ask8.jpg

 

- Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Gök kuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti... En değerli hazinemsin benim, canımsın.

 

-  Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

 

- Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

 

- Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!.. Sevgililer Günü kutlu olsun bir tanem, seni çok seviyorum.

 

Sevgilinize Armağan Edeceğiniz En Güzel "Aşk" Şarkıları

Bu şarkılar sevda kokuyor. Bugün dinleyebileceğiniz en güzel şarkıları sizler için bir araya getirdik. Bu sanatçıların birbirinden güzel aşk şarkıları var. Sevgilinizle el ele, beraber dinleyebileceğiniz birbirinden güzel şarkıları sizler için listelendik.

ask-sarkilari.jpg

 

- Şiire Gazele - Ahmet Kaya

- Sevdim Seni Bir kere - Ajda Pekkan

- Leylam - Neşet Ertaş

- Hangimiz Sevmedik - Müslüm Gürses

- Denizde Karartı Var - Kazım Koyuncu

- Sevduğum - Marsis

- Sevdamız Uzun Bir Bakış- Erdal Güney

- Sevda mısın - Buray

- Pervane - Niyazi Koyuncu

- Deniz Üstünde Fener - Selçuk Balcı

- Aşkın Bana Değidi Değeli - Funda Arar

- Aşk Sensin - Gülben Ergen

- Ben Seni Sevdiğimi - Şevval Sam

- Kalbimin Tek Sahibine - İrem Derici

 

Sevgili ile İlgili En Duygusal, Anlamlı Şiirler

Sevdiğinizi ifade etmenin en güzel aracı şiirdir. Eğer şiir yazamıyorsanız, sevdiğnize ünlü şairlerin birbirnden aşk kokan bu  şiirlerini hediye edebilirsiniz. İşte sevgiliye okunabilecek sen güzel aşk kokan şiirler. Eğer sevgilinizle aranız limoniyse bu şiirler çok iyi gelecektir.

 

Ben Sana Mecburum

ask-siiri2.jpg

Ben sana mecburum bilemezsin

 Adını mıh gibi aklımda tutuyorum

 Büyüdükçe büyüyor gözlerin

 Ben sana mecburum bilemezsin

İçimi seninle ısıtıyorum.

 

 Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor

 Bu şehir o eski İstanbul mudur?

 Karanlıkta bulutlar parçalanıyor

 Sokak lambaları birden yanıyor

 Kaldırımlarda yağmur kokusu

 Ben sana mecburum, sen yoksun!

 

 Sevmek kimi zaman rezilce korkudur

İnsan bir akşam üstü ansızın yorulur

 Tutsak ustura ağzında yaşamaktan

 Kimi zaman ellerini kırar tutkusu

 Birkaç hayat çıkarır yaşamasından

 Hangi kapıyı çalsa kimi zaman

 Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu

 

 Fatihte yoksul bir gramafon çalıyor

 Eski zamanlarda bir Cuma çalıyor

 Durup köşe başında deliksiz dinlesem

 Sana kullanılmamış bir gök getirsem

 Haftalar ellerimde ufalanıyor

 Ne yapsam ne tutsam nereye gitsem

 Ben sana mecburum, sen yoksun!

 

 Belki Haziranda mavi benekli çocuksun

 Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor

 Bir şilep sızıyor ıssız gözlerinden

 Belki Yeşilköy'de uçağa biniyorsun

 Bütün ıslanmışşın tüylerin ürperiyor

 Belki körsün kırılmışsın telâş içindesin

 Kötü rüzgâr saçlarını götürüyor.

 

 Ne vakit bir yaşamak düşünsem

 Bu kurtlar sofrasında belki zor

 Ayıpsız fakat ellerimizi kirletmeden

 Ne vakit bir yaşamak düşünsem

 Sus deyip adınla başlıyorum

İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin

 Hayır başka türlü olmayacak

 Ben sana mecburum bilemezsin...

- Atilla İlhan-

 

 Hasretinden Prangalar Eskittim

 seni, anlatabilmek seni.

 iyi çocuklara, kahramanlara.

 seni anlatabilmek seni,

 namussuza, halden bilmeze,

 kahpe yalana.

 ard- arda kaç zemheri,

 kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu.

 dışarıda gürül- gürül akan bir dünya...

 bir ben uyumadım,

 kaç leylim bahar,

 hasretinden prangalar eskittim.

 saçlarına kan gülleri takayım,

 bir o yana

 bir bu yana...

 

 seni bağırabilsem seni,

 dipsiz kuyulara,

 akan yıldıza,

 bir kibrit çöpüne varana,

 okyanusun en ıssız dalgasına

 düşmüş bir kibrit çöpüne.

 

 yitirmiş tılsımını ilk sevmelerin,

 yitirmiş öpücükleri,

 payı yok, apansız inen akşamlardan,

 bir kadeh, bir cigara, dalıp gidene,

 seni anlatabilsem seni...

 yokluğun, cehennemin öbür adıdır

 üşüyorum, kapama gözlerini...

- Ahmet Arif-

 

***

Gözlerin İstanbul Oluyor Birden

ask-siiri5.jpg

Seninle bir yağmur başlıyor iplik iplik,

 Bir güzellik doğuyor yüreğime şiirden.

 Martılar konuyor omuzlarıma,

 

 Gözlerin İstanbul oluyor birden.

 Akşamlardan, gecelerden, senden uzağım.

Şiirlerim rüzgardır uzak dağlardan esen.

 Durgun sular gibi azalacağım,

 Bir gün, birdenbire çıkıp gelmesen.

 

Şarkılarla geleceksin, duygulu, ince.

Yalnız gözlerime bak diyeceksin.

Ellerim usulca ellerine değince,

Kaybolup gideceksin.

 

 Bir elim seni çizecek bütün pencerelere,

 Bir elim seni silecek.

 Kalbim: Ebemkuşağı; günde bin kere,

 Senin için yeni baştan can kesilecek.

 

 Ne güzel seni bulmak bütün yüzlerde,

 Sonra seni kaybetmek hemen her yerde,

 Ne güzel bineceğim vapurları kaçırmak,

 Yapayalnız kalmak iskelelerde.

 

 Seninle bir yağmur başlıyor iplik iplik,

 Bir güzellik doğuyor yüreğime şiirden.

 Martılar konuyor omuzlarıma,

 Gözlerin İstanbul oluyor birden.

- Yavuz Bülent Bakiler-

 

***

Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine

ask-siiri4.jpg

Senin kalbinden sürgün oldum ilkin

Bütün sürgünlüklerim bir bakıma bu sürgünün bir süreği

Bütün törenlerin şölenlerin ayinlerin yortuların dışında

Sana geldim ayaklarına kapanmaya geldim

Af dilemeye geldim affa layık olmasam da

Uzatma dünya sürgünümü benim

Güneşi bahardan koparıp

Aşkın bu en onulmazından koparıp

Bir tuz bulutu gibi

Savuran yüreğime

Ah uzatma dünya sürgünümü benim

Nice yorulduğum ayakkabılarımdan değil

Ayaklarımdan belli

Lambalar eğri

Aynalar akrep meleği

Zaman çarpılmış atın son hayali

Ev miras değil mirasın hayaleti

Ey gönlümün doğurduğu

Büyüttüğü emzirdiği

Kuş tüyünden

Ve kuş sütünden

Geceler ve gündüzlerde

İnsanlığa anıt gibi yükselttiği

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

Uzatma dünya sürgünümü benim

 

Bütün şiirlerde söylediğim sensin

Suna dedimse sen Leyla dedimse sensin

Seni saklamak için görüntülerinden faydalandım Salome'nin Belkıs'ın

Boşunaydı saklamaya çalışmam öylesine aşikarsın bellisin

Kuşlar uçar senin gönlünü taklit için

Ellerinden devşirir bahar çiçeklerini

Deniz gözlerinden alır sonsuzluğun haberini

Ey gönüllerin en yumuşağı en derini

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

Uzatma dünya sürgünümü benim

 

Yıllar geçti saban ölümsüz iz bıraktı toprakta

Yıldızlara uzanıp hep seni sordum gece yarılarında

Çatı katlarında bodrum katlarında

Gölgendi gecemi aydınlatan eşsiz lamba

Hep Kanlıca'da Emirgan'da

Kandilli'nin kurşuni şafaklarında

Seninle söyleşip durdum bir ömrün baharında yazında

Şimdi onun birdenbire gelen sonbaharında

Sana geldim ayaklarına kapanmaya geldim

Af dilemeye geldim affa layık olmasam da

Ey çağdaş Kudüs (Meryem)

Ey sırrını gönlünde taşıyan Mısır (Züleyha)

Ey ipeklere yumuşaklık bağışlayan merhametin kalbi

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

Uzatma dünya sürgünümü benim

 

Dağların yıkılışını gördüm bir Venüs bardağında

Köle gibi satıldım pazarlar pazarında

Güneşin sarardığını gördüm Konstantin duvarında

Senin hayallerinle yandım düşlerin civarında

Gölgendi yansıyıp duran bengisu pınarında

Ölüm düşüncesinin beni sardığı şu anda

Verilmemiş hesapların korkusuyla

Sana geldim ayaklarına kapanmaya geldim

Af dilemeye geldim affa layık olmasam da

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

Uzatma dünya sürgünümü benim

 

Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır

Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır

Aşk celladından ne çıkar madem ki yar vardır

Yoktan da vardan da ötede bir Var vardır

Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır

O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır

Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır

Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

- Sezai Karakoç-

***

Sevgi Üstüne

ask-siiri3.jpg

Bütün kitapları yakmalı

Sevda üstüne ne söylemişlerse yalandır

Kitaplara göre insan

Karanlıkta yüzüne bin mumluk lâmba tutulmuş

Gözleri, yüreği kamaşmış insandır

Aptaldır, hastadır, kahramandır

Bütün kitapları yakmalı

Sevda üstüne ne söylemişlerse yalandır.

İçinde bir tek suret yaşayan yüreğe yürek mi derler

Bir tek yaprak veren dalın boynun burarlar

Bir tek meyve veren dalı keserler

İnsan dediğin bir buğday tarlası gibi olmalı

Esti mi rüzgâr bir değil milyonlar için esmeli

Bir tek meyve veren dalı kesmeli

İnsan dediğin derya misali

Üstünde milyonlarca dalga

İçinde kıyametler kopmalı

İnsan dediğin derya misali

Uçsuz bucaksız olmalı.

 

Gel çıkalım sevgilim gel

Gel kurtaralım birler hanesinden

Çekelim gidelim bir uçtan uca

Açalım yüreğimizin kapılarını sonuna kadar

Sevelim sevelim sevelim

Sevebileceğimiz kadar

- Bedri Rahmi Eyuboğlu-

 

***

Uzaktan Seviyorum Seni

uzaktan seviyorum seni

kokunu alamadan,

boynuna sarılamadan

yüzüne dokunamadan

sadece seviyorum

 

öyle uzaktan seviyorum seni

elini tutmadan

yüreğine dokunmadan

gözlerinde dalıp dalıp gitmeden

şu üç günlük sevdalara inat

serserice değil adam gibi seviyorum

öyle uzaktan seviyorum seni

yanaklarına sızan iki damla yaşını silmeden

en çılgın kahkahalarına ortak olmadan

en sevdiğin şarkıyı beraber mırıldanmadan

öyle uzaktan seviyorum seni

kırmadan

dökmeden

parçalamadan

üzmeden

ağlatmadan uzaktan seviyorum

öyle uzaktan seviyorum seni;

sana söylemek istediğim her kelimeyi

dilimde parçalayarak seviyorum

damla damla dökülürken kelimelerim

masum beyaz bir kağıtta seviyorum”

- Cemal Süreya-

 

NeOldu.com / Özel Haber

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2023 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.