İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 10 Özellik

İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 10 Özellik
03.12.201809:32

İyi bir sevgili hakkında yapılacak yorumlar kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bu içeriğimizde iyi bir sevgilide bulunması gerekenleri derledik...

Haber güncelleme tarihi 27.07.2022 11:24

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

İyi bir sevgiliniz olduğundan emin olmak için sevgilinizin bu özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız. Ele alacağımız konu kesinlikle cinsiyet farkı gözetmeksizin her iki taraf içinde geçerli olan kurallardır. 

İşte iyi bir sevgilide bulunması gereken özellikler şunlardır;

1. Gerçekçi Duygulara Sahip Olmalı

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Bu özellik her iki taraf için de geçerli olup ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına, gerekli olan en önemli faktördür. Aksi halde gönül eğlendirmeden ciddi bir sevgiyle karşı taraf beslenmelidir. Bu sayede kişiler arasında gerçekçi ve ileriye dönük planlar kurulabilir.

2. Bağımsız Karakterlere Sahip Olmalı

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

En önemli bir diğer özellik ise iki tarafında destek almadan kendi ayakları üstünde durmayı bilen bağımsız birer birey olmalarıdır.

3. Zeki Olmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Bu durum sağlıklı olan tarafların akılcı bir şekilde olmasıyla sağlanır. Yani fevkalade bir zeka elbette beklenmez fakat olaylara ve durumlara gerekli yanıtları verebilecek kapasitede ve olgunlukta olmalıdır.

4. Saygılı Olmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Herhangi bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biri de tüm yapılan aktivitelerin, konuşmaların ve diğer tüm sosyal faaliyetlerin saygı çerçevesinde yapılması gerekir. Herhangi bir tarafta saygı olgusu yoksa bu ilişkiden maalesef ne tat alabilirsiniz ne de mutlu olabilirsiniz.

5. Çekici Olmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Diğerlerinde olduğu gibi bu durum her iki taraf için de geçerlidir. Yani iki taraf da birbirlerini etkilemeye çalışmak adına hareket etmelidir.

6. Cinsel Yaşantıda Ortak Kararlar Alınmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Belki de günümüzde meydana gelen ayrılıkların en önemli sebeplerinden biri de cinsel istek ve arzular karşısında tarafların anlaşamamasıdır. Bu konuda partneriniz ile ortak bir karara varmalısınız. Aksi halde anlaşmazlıklardan dolayı ilişkinizi bitirme olasılığınız oldukça yüksektir. Çünkü unutulmamalıdır ki her ne kadar anlamsız gibi görünse de cinsellik, ilişkinizin gidişatını önemli derecede etkileyen bir faktördür.

7. Olayları Alttan Alınması Konusunda Titiz Olunmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Bu özellik de olmazsa olmazlardandır. Herhangi bir tartışma ya da kavga sonrasında iki taraf da birbirinden özür dileyerek konunun üstünü örtmelidir. Bu tip durumlarda kesinlikle gurur yapılmamalıdır. Aksi durumda ilişkiniz ciddi şekilde zedelenir.

8. Gelişime Açık Olunmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Kesinlikle monoton ve sıkıcı olunmamalıdır. Her bir farklı olan değişik aktiviteler yapmanız aranızdaki bağın kuvvetlenmesine yardımcı olur. Yeni eğlenceler, aktiviteler denenmeli ve her iki taraf da gelişim konusun birbirlerine yardımcı olmalıdır.

9. Kötü Düşünce ve Sözlerden Uzak Durulmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Meydana gelen tartışmalar ya da ani duygu patlamaları esnasın iki taraf da ağır ve kırıcı söz sarf etmemelidir. Çünkü dile getirilecek herhangi bir hakaret ya da hakaret tarzı bir söz taraflarda soğuma etkisi yapabilmektedir. Bu nedenle asabi olunan durumlarda konuşulmamalıdır.

10. Temiz ve Titiz Olmalıdır

Sevgilide Olması Gereken Özellikler

Yani paspal olarak isimlendirilen duruma düşmemeli ve günlük olarak bakım yapılmalıdır. Karşı tarafın, sizi kendisine yakıştırması için en önemli özelliklerden biridir.

Benzer İçerik Önerileri
Aşkı Canlı Tutmanın YollarıSevgilinizle Sorunlarınızı 5 Adımda Çözün
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
13
4
9
3
5
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.