Zürih'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

26 Ocak 2016

Lake Zurich / Zürih
Göl kenarındaki banklarda oturarak, sokak sanatçılarını dinleyebilirsiniz. Göldeki ördekleri ve kuğuları beslemeli, fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Unutulmaz bir deneyim olacaktır.
1
Old Town (Altstadt) / Zürih
Tarihi fazlasıyla hissedebileceğiniz, restoranları, kiliseleri ve gölü ile mutlaka görülmesi gerekir. Tarih kokan binalar arasında gezmeye bayılacaksınız.
2
Uetliberg Mountain / Zürih
Mis gibi havası ve yemyeşil manzarası ile görülmesi gereken yerlerdendir. Huzur dolu bu ortamın restoranında yemek yiyerek unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.
3
Zürih Sanat Müzesi / Zürih
İyi bir koleksiyona sahip bir müzedir. Sanat koleksiyonları, geçici sergileri ve heykelleri ile dikkatleri çeken müzedir. Kesinlikle görülmesi gerekir.
4
Zoo Zürich / Zürih
Çok çeşitli hayvanların bulunduğu, büyük hayvanat bahçesidir. Penguenleri görebilirsiniz, grup halinde gezmeleri çok hoşunuza gidecektir. 
5
Fiume Limmat / Zürih
Gece manzara izlemek isteyenlerin, kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. Kahve içebillir, nehirdeki ördek ve kuğuları seyredebilirsiniz.
6
Bahnhofstrasse / Zürih
Dünyanın en seçkin ve özel markalarının bulunduğu, şehrin en hareketli caddelerindendir. Aradığınız tüm markaları bulabileceğiniz yerde, alışveriş yapmadan ve zaman geçirmeden ayrılmayın.
7
Lindenhofplatz / Zürih
Eski şehrin güzel manzarası içerisinde gezerek, harika bir gün geçirebilirsiniz. Çocuklar için çok uygun bir yerdir. Nehir kenarında zaman geçirebilirsiniz.
8
Bizim Leydi Kilisesi / Zürih
Zürih'te ziyaret edilmesi gereken, bir kilisedir. Mozaik camlarını, tramvay yolunu ve dinlendirici atmosferini hissetmeden şehirden ayrılmayın.
9
Lindenhof / Zürih
Harika manzaraya sahip, huzur verici yerlerden biridir. Antik Roma kalıntılarını görebileceğiniz, nehir kenarındaki yeri mutlaka görmeli, keyfini çıkarmalısınız.
10
Hauptbahnhof / Zürih
Mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakan, tren garıdır. Kaliteli trenler ile seyahat edebilir, garın içerisindeki restoranlarda oturabilir ve mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz.
11
Grossmunster / Zürih
Zürih'i gezerken görebileceğiniz, nehir kenarında bulunan bir kilisedir. 2 tane kulesi vardır ve bu kulelerdeki manzara mükemmeldir. 
12
Niederdorf / Zürih
Küçük ve sevimli dükkanların bulunduğu, restoran ve barların renk kattığı yere mutlaka gelmeli, zaman geçirmelisiniz.
13
Swiss National Museum / Zürih
İsviçre tarihini merak edenlerin görmesi gereken yerlerdendir. Farklı ve güzel görüntülerin bulunduğu müze, sessiz ve sakin yapısı ile ziyaretçilerini beklemektedir.
14
Reitberg Museum / Zürih
Zürih'in en güzel müzelerinden biridir. Bahçesinde bulunan gölü, cam dizaynı ve içerisindeki sergiler ile görülmeye değer...
15
St. Peter Church (St. Peterckirche) / Zürih
Saat kulesi ile dikkatleri çeken turistik bir mekandır. Güzel mimarisi ve konserleri ile hoşunuza gidecek olan kiliselerden biridir. 
16
Botanical Garden / Zürih
Zürih'in kalbinde bulunan, bakımı ve güzelliği ile dikkat çeken botanik bahçedir. Ziyaret ettiğinizde bitkilerden hayvanlara, göllerden hediyelik eşya dükkanına kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
17
Opernhaus Zurich / Zürih
Kusursuz mimariye ve sahneye sahip bir yapıdır. Operaya ilgisi olanların kesinlikle bulunması gereken bir ortamdır.
18
Buerkliplatz / Zürih
Konumu ve atmosferi ile görenleri etkileyen, alışveriş tezgahları ve göl manzarası ile bütünleşen bir yerdir. Teknelerin geliş ve gidişlerini izleyebilir, içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.
19
Bellevue Square / Zürih
Salına salına yürüyebileceğiniz, göl manzarasına sahip, kusursuz festivallerin sergilendiği yerdir. Restoranlarda oturabilir, alışveriş yapabilirsiniz.
20
Zoological Museum / Zürih
Görülmesi gereken doğal tarih müzesidir. Eğlendirici ve bilgilendirici müzelerdendir ve kesinlikle görülmesi gerekir. Çocuklar için harika yerlerdendir.
21
Parade Square / Zürih
Çok sayıda mağazanın ve restoranların bulunduğu, harika konumdaki caddelerden biridir. Eski binaların bulunduğu yeri çok seveceksiniz.
22
Parkanlage Zuerihorn / Zürih
Rahatlamak için harika yerlerdendir. Yürüyüş yapabilir, yüzebilir, güneşlenebilir, tekne gezintisi yapabilirsiniz. Aile gezileri için çok uygundur.
23
Seebad Enge / Zürih 
Sıcak yaz günlerinde gelerek, çok eğlenebileceğiniz yerlerdendir. Akşam saatlerinde bara dönüşen yeri görmeli, atmosferini yaşamalısınız.
24
Urania Observatory / Zürih
Şehrin ortasındaki, güzel manzaraya, yiyecek ve içeceklere sahip rasathanedir. Kesinlikle görmeli, şehir ve göl manzarasının tadını çıkarmalısınız.
25
Chinese Garden Zurich / Zürih
Aileniz ve çocuklarınız ile gelebileceğiniz, harika bir seçimdir. Ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın ve fotoğraf makinenizi unutmayın.
26
Lake Zurich, Eastern Bank / Zürih
Harika bir manzaraya sahip gölü görmeli, etrafında yürüyüş yapmalısınız. Gölde bulunan kuğular huzurunuza huzur katacaktır. Bisiklete binmeniz de mümkün...
27
Dolderbahn / Zürih
Zürih'in çevre dostu toplu taşımasıdır. Tren, kent merkezine giderken ormanlar arasından ve güzel manzaralar arasından geçtiğiniz yolu unutamayacaksınız.
28
Schanzengraben Canal / Zürih
Kanal boyunca güzel yürüyüş yapabilir, eşsiz manzarasını görebilirsiniz. Özellikle yaz günlerindeki atmosferine bayılacaksınız.
29
Werdinsel / Bad Au - Hongg / Zürih
Zürih'de güzel yürüyüş yapabileceğiniz özel yerlerdendir. Restoranlarında zaman geçirebilir, sıcak havalarda yüzebilirsiniz. Mutlaka gelmelisiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30