Zonguldak'ta Görülmesi Gereken Yerler

06 Mayıs 2016

Kızılcapınar Baraj Gölü
Muhteşem doğa manzarasına sahip olan yapay göldür. Çevresinde bulunan mesire alanında harika dakikalar geçirebilirsiniz.
1
Halil Paşa Köşkü
Çok sayıda arkeolojik eserlerin sergilendiği, 19. yüzyılda Halil Paşa tarafından yaptırılmış köşktür. Osmanlı dönemine ait çok sayıda eserler bulunmaktadır.
2
Köprülü Cami
1661 senesinde, Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Kesinlikle görülmeli ve ibadet edilmelidir.
3
Gökgöl Mağası
Gizemli atmosferi ile Erçek Deresi civarında olan mağaraya bayılacaksınız. 3350 metre uzunluğundaki yeri mutlaka görmelisiniz.
4
Kozlu Kaplıcası
Ilıksu mahallesinde bulunan, acı ve ılık suyunun mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği bilinen kaplıcaya uğramadan şehirden ayrılmayın.
5
Filyos Antik Kenti
Filyos Nehri bölgesinde kurulmuş olan 3000 yıllık geçmişe sahip ve 2003 senesinde restorasyonu yapılan antik kentine uğramadan şehirden ayrılmayınız.
6
Sofular Mağarası
Zonguldak'ın Sofular Kötü'ne yakınlığından dolayı aldığıı isimdir. Tavandan başlayarak, yere kadar uzanan sarkıtlar tahrip edilse de görülmeye değer.
7
Fetih Çınarları
Fatih Sultan Mehmet'in emri ile İsanbul'un fethinden sonra dikkat çeken yerlerden biridir. Şehrin en güzel dinlenme yerlerinden biridir. Mutlaka görülmeli.
8
Çitdere Tabiat Koruma Alanı
Çok sayıda ağaç ve bitki türlerinin bulunduğu; karaca, geyik gibi hayvanların yer aldığı yerlerden olduğu için koruma alanı altına alınmıştır. 
9
Cehennemağzı Mağaraları
Mitoloji'de yer alan ve Hades'in ölüler ülkesi olarak da bilinen yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken, şehrin dikkat çekici yerlerdendir.
10