Zenginlerin Düşünce Biçimleri

13 Nisan 2016

Zengin insanlar, normal insanlara oranla kendilerini çok fazla düşünürler. Çocuklarının geleceklerini garanti altına almadan, kesinlikle para harcamazlar.
1
Zenginler, gelecek hakkında sürekli plan yaparlar ve servetlerini korumak için uzun vadeli plan yaparlar. Karşılaşabilecek sorunları hesaba katarak, geleceklerini düşünürler.
2
Zengin insanlar, hareket odaklıdır. Para içerisinde yüzdükleri zaman bile, fırsatları kaçırmazlar. İstedikleri duruma kavuştuktan sonra da "her şeyim tamam" demezler. 
3
Zenginler, tutku ve isteklerinin peşinden giderler. Hırslarının önüne geçemezler ve tutkularını gerçekleştirmek için her şeye sahiplerdir. Her türlü hayata kendilerini motive ederler.
4
Zenginler, okul sıralarında öğretilen bilgiyi değil, belli bir konu çevresinde öğretilen bilgiyi tercih etmektedir. Kişinin eğitimi, üniversite eğitiminden sonraki tecrübe ile gerçekleşmektedir.
5
Zengin insanlar, çok fazla hırsa sahiptir. Asla ceplerindeki parayla tatmin olmazlar ve sürekli daha fazlasını isterler. Sıradan insanlar, "Parayı mezara mı götüreceğim?" diye düşünür ve hayatları boyunca maddi sıkıntı çekerler.
6
Zenginler, yatırım yapmaktan ve birikimden korkmazlar. Sıradan insanlar, zamana ve paraya garanti bir şekilde yaklaşırlar. "Azıcık aşım, kaygısız başım" düşüncesiyle zar zor geçinirler.
7
Zenginler, başkalarının paralarını kullanmayı çok iyi bilirler ve bu paralarla yatırım yapmaktan hiç çekinmezler.
8
Zengin insanlar, çevrelerinde kendi mantığında olan insanlara yer verirler. Çevresinde hep zengin insanlar vardır. Maddi durumundan dolayı değil, düşünme tarzları ve bakış açılarından dolayı çok iyi anlaşırlar.
9
Zenginler, alanında başarılı olan kimselerle çalışırlar. Her zaman en iyi işlere sahip olurlar ve çalışanları için çok yüksek ücretler öderler. Maaş konusunda bonkör davranırlar ve karşılığının kat kat fazlasını alırlar.
10