Zengin Görünmek İçin Yapılan Şeyler

24 Nisan 2017

Zengin görünmek isteyen insanların ilk yaptıkları şey, normalde alamayacağı kadar yüksek fiyatları olan ürünler satın alarak egolarını tatmin ederler. Normalde alınması güç olan elmas taşlı saatler, lüks marka ayakkabılar alarak boyundan büyük borçlar altına girerler. Asıl merak edilmesi gereken konu ise alınan ürünlerden neden hiç pişman olmuyorlar?
1
Zengin görünmek isteyenler, ürünlerin çakmalarını alarak da kendilerini tatmin ederler. Aldıklarını uçuk miktarlarda söyleyerek gösteriş peşine düşerler ama modayı yakından takip edenler, ürünün sahte olup olmadığını hemen anlar. Ürün hakkında bilgisi olmayanların anlaması güç olabilir. 
2
Zengin görünmek için davranış sergileyen insanlar herkesin hayatında bir dönemde olsa gelip geçmiştir. Hesap ödeyeceği zaman yanında nakit olmadığını söylerler, yeni aldığı arabasının aylarca bakımda olğunu söylerler, evlerinde sürekli toplantı olduğu için kimseyi davet etmezler... liste uzar gider. Zenginmiş gibi görünen insanlar, bunu karakterlerinin önüne geçirirler.
3
Zenginmiş gibi görünen insanlar, lüks mekanlarda bildirim yaparak kapısından içeri giremeyeceği kulüplerde bildirim yaparak kendilerini olmadıkları gibi göstermeye bayılırar. Üstüne de oranın müdavimiymiş gibi paylaşım yaparlar. Okuyanların şaşıracağı ama gerçekte çok sayıda böyle insanın olduğu bilinen bir gerçektir.
4
Kendilerini zengin göstermek isteyenlerin başlıca yaptıkları şey, sosyal medyadaki paylaşımları ve yorumlarıdır. Aldıkları lüks ürünlerin özelliklerini yazarlar, gittikleri mekanları yağlandırıp ballandırıp anlatırlar.
5
Her şeyin en iyisine, en pahalısına sahip olduğunu açıkça göstermeye çalışlar. Evlerini, arabalarını en güzel biçimde anlatırlar. Düşününce, asıl zenginlerin böyle gösterişlerden uzak olduğunu, kendini kanıtlamaya gerek duymadıkları gelir aklımıza.
6
Paranın içinde yüzmelerine rağmen, birikim yapmadıkları aşikardır. Çok para harcamaya odaklı oldukları için, asla birikim yapmaya yanaşmazlar. Öyle derler. Gerçek olan, maaş gününde aldığı tüm paranın borçlara gittiğidir.
7
Kolay kolay sahip olunmayacak lüks eşyaları aldınız. Peki ya borç nasıl ödenecek. Bir gazla alınan eşyalar, birden elinizden alınıverir ve neye uğradığınızı şaşırırsınız. Altından kalkamayacak borçlara girmeyin.
8
Güzel gösterişler yapmanın acı sonuçları vardır. Senetler ödenmediği zaman, aldığınız arabanın elinizden gittiği zaman toplumdaki seviyeniz yerin altına girer. Her bankadan eliniz boş ayrılırsınız. Gün gelir yatacak yer bile bulamazsınız.
9
Enerjinizi boş işlere ayırırsanız, hayat sevincinizi kaybedebilirsiniz. Yaşama keyfinizi kaçırmayın... İyi hedefleri olan biri, zengin gibi davranmaz. Kararlı adımlar atarak daha iyi kazanç elde edebilir.
10