Zehir Gibi Kafa İçin Uygulanabilecek Yöntemler

07 Haziran 2016

İlk olarak, üretkenliğinizi arttıracak hobi edinmelisiniz. Enstrüman çalmak, örgü örmek, resim yapmak, dikiş nakış ile uğraşmak bunlardan bazılarıdır. Bu tarz hobiler üretkenliğinizi arttırır, iyi geleceğe yönlendirir ve farklı alanlara yönelmenizi sağlar.  
1
Zehir gibi kafa için haberleri takip edebilirsiniz. Düzenli olarak gazete okuyup, dünyadaki ve ülkenizdeki gelişmelerden haberdar olmalısınız. Güncel konular üzerinde konuşulan konulara katılabilir, yorum yapabilirsiniz. Okumak, beyninizi çalıştırmanıza yardımcı olur.
2
Kısa ve uzun vadeli olmak üzere, yapılması gereken önceliklerinizi belirtin. Kariyeriniz ve kişisel istekleriniz olmak üzere iki başlık altında yapılması gerekenleri toplayabilirsiniz. Sizin önceliklerinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.
3
Sadece yapılacak listenizi hazırlamayın. Hazırladığınız listeye başarılarınızı ve ulaştığınız hedefleri yazabilir, sık sık düzenleyebilirsiniz. Performansınızı değerlendirmeniz ve daha çok çalışmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.
4
Aksatmasız her gün kitap okumalısınız. Günde yarım saat bile olsa, herkes zaman ayırmalı ve bunu alışkanlık haline getirmelidir. Bir süre geçtikten sonra, kitap okumadığınız zaman kendinizi kötü hissedersiniz.
5
Yaratıcı olun ve her gün beyninizin çalışması için, günde 5 yeni fikir üretin. Yaratıcılığınız geliştikçe kendinize olan güven artar ve zekanıza çok daha fazla güvenirsiniz. Bozulan bir eşyanız hakkında düşünmek bile zihninize çok iyi gelecektir.
6
Ne tür soru olursa olsun, aklınıza gelen tüm sorulara cevap bulmaya çalışın. Günün her dakikasında yapabilirsiniz. Bu şekilde yapmaya devam ettiğinizde, çok kısa süre sonra, bilmediğiniz konu hakkında yorum yaptığınızı göreceksiniz.
7
Fikirlerinizi başkalarınızla paylaşmalısınız. Ailenizle, iş arkadaşlarınızla, eşinizle fikir alışverişinde bulunabilir, forumlara üye olarak, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde düşündüklerinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.
8
Konular hakkında farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz. Durumlar hakkında sadece tek taraflı değil, çok yönlü düşünürsünüz.
9
Kendiniz için bırakılacaklar listesi oluşturun. Size ve vaktinize zarar verenleri belirleyin ve onları kenara bırakmaya çalışın. Kendinize dürüst davranın ve bunu yapın. Gün geçtikçe daha çok üretken olursunuz.
10