Zayıflamaya Yardımcı Çaylar

07 Nisan 2016

Tarçın Çayı
Kokusunun bile yettiği lezzetli çaylardan biri tarçın çayıdır. Vücut sıcaklığınızı yükselterek, metabolizmanın yaktığı enerjiyi arttırır ve bundan dolayı fazla kalori yakmanıza sebep olur.
1
Maydanoz Çayı
Yağ yakımının hızlandırması gibi özellikleri olmasa da diyet listelerinde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Vücuttaki ödemin atılması ve sindirimi kolaylaştırması özellikleri ile kilo verdirmeyi hızlandırır.
2
Biberiye Çayı
Diyet yapan insanlara, mineral ve vitamin desteği sağlamaktadır. Biberiye çayı, kan dolaşımını arttırır ve enerji verir. 
3
Zencefil Çayı
Mide hastalıklarının baş düşmanı, zencefil çayıdır. Mideyi sakinleştirir, sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.
4
Pu-Erh Çayı
Sabah saatlerinde içilen pu-erh çayı, yağ hücrelerini küçültmektedir. Uzun süre kullanıldığı zaman, vücuttaki yağ oranını azaltmaktadır. 
5
Beyaz Çay
Kilo vermek isteyenlere, kesinlikle doktorların önerdiği bir çay türü de beyaz çaydır. Yenilen yiyeceklerin içerisinde bulunan yağın, vücutta depolanmasını önleyerek, kilo vermenize yardımcı olur.
6
Mate Çayı
Mate çayı, vücut sıcaklığı arttırarak daha fazla kalori yakılmasını sağlamaktadır. Tokluk hissini uzatarak, öğünler arasında oluşan açlık hissini yok etmektedir.
7
Kuş Otu Çayı
Vücuttan fazla suyun atılmasını önleyerek, şişkinliği önler. Kuş otu çayı, bağırsak temizleme gibi bir özelliğe sahiptir. Magnezyum ve potasyum açısından da oldukça zengindir.
8
Yabanmersini Çayı
Yemeklerden önce içilen yabanmersini çayı, açlığınızı hafifletmektedir. En büyük özelliği, kan şekerini dengelemektir.
9
Yeşil Çay
Zayıflatan çaylar arasında ilk sırada gösterilmektedir. Yeşilçay, kafein ve metabolizmayı hızlandırarak, vücuttaki yağ oranını azaltmaktadır
10