Zagreb'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

13 Ocak 2016

Upper Town (Gornji Grad) / Zagreb
Eski zamanların mimarisini taşıyan, eski şehirdir. Sokaklarındaki yapıları inceleyip, çay ve kahvenizi içebilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.
1
Tkalciceva / Zagreb
Her zaman kalabalık olan şehrin en güzel caddelerindendir. Kafe, bar, galeri ve çok güzel restoranların bulunduğu caddeye mutlaka gelmeli, sevimli evler arasında dolaşmalısınız. 
2
Moirogoj Mezarlığı / Zagreb
Şehrin görülmesi gereken yerlerindendir. Otantik bir girişe sahip olan mezarlığı ziyaret etmeli, yüksek tavanlarını ve heykellerini incelemelisiniz.
3
Maksimir Park / Zagreb 
Ormanın içerisinde bulunan, oksijen deposu olan bir parktır. Çocuklu aileler ve yaşlılar için harika bir öneridir. Mutlaka görülmesi gerekir.
4
Croatian Museum of Naive Art / Zagreb
Şehirdeki en iyi müzelerdendir. Cam boyaması örneklerini görebileceğiniz, kartpostal alabileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka uğramalısınız.
5
Aziz Mark Kilisesi / Zagreb
Çatısı ile dikkat çeken, şehrin en güzel kiliselerindendir. Sessiz ve güzel bir meydanda bulunan kiliseye mutlaka gelmelisiniz.
6
Museum of Broken Relationships / Zagreb
Ziyaret etmek için şehrin en güzel yerlerindendir. Hediyelik eşya alabilir, kahve içebilirsiniz. Yaratıcı bir müzedir.
7
Lower Town / Zagreb
Çok güzel restoranların bulunduğu, hediyelik eşya alabileceğiniz, yerel üreticilerden ürünler alabileceğiniz şehrin en güzel merkezlerindendir.
8
Zrinjevac / Zagreb
İki meydan arasında bulunan harika bir parktır. İçerisindeki tarihi mekanları görerek, güzel bir gün geçirebilirsiniz.
9
Cathedral of the Assumption / Zagreb
Aslına uygun şekilde restorasyonu yapılan bir kilisedir. Güzel, etkileyici ve hayran olacağınız yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
10
Croatian National Theatre in Zagreb / Zagreb
Şehrin, en eski binalarındandır. Görkemli iç tasarımı, süslü oymaları ve operası için mutlaka gidilmeli ve görülmelidir.
11
Zagreb Eye / Zagreb
Fotoğraf çekilmeden dönülmemesi gereken yerlerdendir. Harika bir atmosfere sahip olan yerdir. Kahve içmeli ve şehrin tadını çıkarmalısınız.
12
Jelacic Square / Zagreb
Şehrin merkezinde olan, çok güzel meydandır. Kapalı alandaki çarşısında gezmeli, büfelerinde atıştırmalık, peynir ve şarap alabilirsiniz.
13
Dolac Market / Zagreb
Çok güzel bir açık hava pazarıdır. Mutlaka görmeli, gezmeli ve zaman geçirmelisiniz. Taze sebze ve meyvelerin bulunduğu yerde, alışveriş yapabilirsiniz.
14
Lotrscak Tower / Zagreb
Şehrin ortasında bulunan, mükemmel manzaraya sahip bir kuledir. Kesinlikle kuleye tırmanmalı ve çok sayıda fotoğraf çekmelisiniz.
15
Jarun Lake / Zagreb
Sıcak yaz günlerinde serinleyebileceğiz, güzel bir plaja sahip göldür. Su kayağı yapabilir, çevresinde bisiklete binebilirsiniz.
16
King Tomislav Square / Zagreb
Şehrin en güzel merkezlerindendir. Çevresindeki kahve dükkanları ve pazarları ile harika bir yerdir. Kesinlikle gelinmeli.
17
Funicular Railway / Zagreb
Şehrin, füniküler demiryoludur ve mutlaka binilmesi gereken yerlerdendir. Kesinlikle görülmesi ve binilmesi gereken yerlerdendir.
18
Medvednica Mountain / Zagneb
Kıvrımlı ve dar yollardan geçilerek ulaşılan, muhteşem manzaraya sahip yerlerdendir. Doğa ile başbaşa huzurlu olan bu yerde, kafelere oturarak keyfinize bakabilirsiniz.
19
Stone Gate / Zagreb
Tarihin önemli parçalarından biridir. Çok eski bir kapıdır ve şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli ve mum yakılmalıdır.
20