Yozgat'ta Görülmesi Gereken Yerler

06 Mayıs 2016

Basilica Termal
Yozgat ilimizin, Sarıkaya ilçesinde bulunan, Anadolu'nun ilk termal merkezidir. Şehrin en önemli yerlerinden olan yeri mutlaka görmelisiniz.
1
Saraykent Kaplıcaları
Şehir merkezine uzaklığı 71 km olan, kusursuz kaplıcadır. Yılda binlerce turiste kapılarını açan şifalı suları görmeli, zaman geçirmelisiniz.
2
Yozgat Saat Kulesi
Şehrin en önemli simgelerinden olan ve merkezde bulunan kule, 1908 senesinde inşa edilmiştir. Görülmeli ve fotoğraf çektirilmelidir.
3
Başçavuş Camii
Tarihi değerleri ile ön plana çıkan, mimari özellikleri ile de görenleri kendine hayran bırakan, Yozgat'ın en güzel ibadethanelerindendir. Mutlaka görülmeli.
4
Karslıoğlu Konağı
Şehrin, geleneksel mimarisinin en güzel yansıyan şeklidir. 1883 senesinde yapıldığı bilinen konağı görmenizde fayda vardır.
5
Kerkenes Harabeleri
Yozgat'ın ilçesi Songur'da bulunan tarihi yerlerdendir. 4000 senelik geçmişi ile herkesi kendine hayran bırakan ve özellikle tarihe merakı olanların ilgisini çekecek özel yerlerdendir. 
6
Karabıyık Köprüsü
Yavuz Sultan Selim tarafından 1516 senesinde yaptırılmıştır. Mısır seferleri sırasında meydana gelen köprü, günümüzde hala dikkat çekmektedir. Mutlaka görülmeli.
7
Akdağmadeni Ormanları
Yozgat'ın, Akdağmadeni ilçesinde yer alan, doğal güzelliğe sahip oksijen deposunu görmeli ve içerisinde zaman geçirmelisiniz.
8
Çapanoğlu Cami
Şehrin en eski ibadethanelerinden olan Çapanoğlu cami, mimarisi ve sağlam duruşu ile şehrin en önemli yerlerinden biri olmuştır. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.
9
Çeşka Kalesi
Şehir merkezine 3 km uzaklıkta olan ve güzelliği ile dikkat çeken bir kaledir. Çok fazla ilgi görmeyen, şehrin tarihi değerlerinden olan kaleyi görmenizde fayda var.
10