Yılın En İyi Yabancı Dizileri

01 Mayıs 2017

Lucifer
2016'nın başında karşımıza çıkan ve yılın en çok konuşulan dizileri arasına giren "Lucifer" fantastik, polisiye, komedi ve drama olmak üzere farklı türleri kusursuzca işlemiş bir dizi. Dizide şeytan olmaktan bıkmış olan Lucifer cehennemi terk edip, Los Angeles'a yerleşerek bir bar açar ve güzel bir dedektifle tanışır. Dedektife karşı açıklayamadığı duyguları olduğunu anlar ve dedektifle beraber çalışmaya başlar. Bir yandan da Melek olan kardeşleri ve Tanrı babası fani olmaya çalıştığını görür ve buna engel olmaya çalışmak için Dünya'ya iner ve hikaye başlar.
1
Supernatural
2005 yılında başlayan fantastik yapım popülerliğini kaybetmeden hala devam etmektedir. İki kardeşi anlatan dizi çocukken anneleri doğaüstü varlıklar tarafından öldürülen Winchester kardeşlerin, babaları tarafından eğitilerek doğaüstü varlıkları avlamayı öğrenmesi ve dünyayı kötülüklerden kurtarmak için onları avlamasını konu alır.
2
Sherlock
Sir Arthur Conan Doyle tarafından ilk olarak 1887 yılında yaratılan hayali bir roman karakteridir. Roman ve filmlerinin ardından günümüze uyarlaması da oldukça başarılı olan yapım, polisiye kategorisinin liderleri arasındadır. Zeki ve diğer insanlara karşı oldukça küstah olan Sherlock Holmes'un tek sevdiği kişi kuşkusuz ev arkadaşı John Watson'dan başkası değildir. Dizi yılda 3-4 bölüm çıksa da sevenleri onu beklemeye hazır.
3
Game Of Thrones
Son yılların en efsane dizilerinden olan "Game Of Thrones" hemen hemen herkesin bildiği bir yapım olarak öne çıkmaktadır. Ünlü bir romandan esinlenerek ekranlara taşınan yapım, kategorisinde baş sıralardadır. Dram, fantastik ve tarihi ögelerin muhteşem birleşimiyle Game Of Thrones'u izleyip beğenmeyene rastlanmadı.
4
The Flash
Geçmişinde ailesiyle ilgili büyük bir trajedi yaşayan adli laboratuar uzmanı Barry Allen, geçirdiği bir kaza sonucu süper bir güce sahip olur. Artık bir yıldırım kadar hızlı olan Barry, süper gücünü kötü adamları yakalamak için sonuna kadar kullanır. The Flash, 1940’larda yayınlanmaya başlanan bir çizgi roman serisinden günümüze uyarlanmıştır.
5
Pretty Little Liars
Yayınlandığı günden beri dizi dünyasına damga vuran ve popülerliğini asla kaybetmeyen "Pretty Little Liars" 5 küçük kızın esrarengiz hayatını anlatır. Yalanlar, ölümler ve sırların bir arada yaşandığı dizi, söylentilere göre bu yıl 7. sezonuyla final verecektir. Gizemin hala devam ettiği dizi, geride sadece soru işaretleri bırakmıştır.
6
The Vampire Diaries
Son zamanların en çok beğenilen ve konuşulan vampir dizisi. İyi kalpli vampir Stefan ve kurnaz, acımasız kardeşi Damon geldikleri küçük kasabada Elena adında bir genç kıza aşık olurlar. İki kardeşin Elena’ya olan tutkuları, eski sürtüşmelerini de ortaya çıkaracak ve amansız bir kavga ile hikaye devam edecektir.
7
Mr. Robot
2015 yılında yayınlanan ve kısa sürede popüler olan dizi, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışan, geceleri ise kanunsuz bir hacker olan Eliot'un hikayesini gözler önüne sermiştir. Gizli bi hacker grubunun lideri Elliot'a, gizli bir görev teklifinde bulunuyor ve esrarengiz dizi burada başlıyor.
8
Arrow
Çizgi roman uyarlaması olan Arrow, kötü bir suikastten kaçarken teknede babasını kaybeden Oliver’ın ıssız adaya düşerek hayatta kalma macerasıyla başlar. Ancak adada onu bekleyen daha büyük tehlikeler vardır. Devletin gizli proje ve silahlarının denemesini yaptığı bu adada hayatta kalma mücadelesi verirken birçok süper güçle beraber evine dönecektir. Daha sonra yaşadığı şehri kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.
9
Narcos
Kolombiya’lı ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatı anlatılmaktadır. Netflix’de yer aldığı için tüm bölümleri toplu yayınlanmış oldukça başarılı bir yapımdır. 2015 yılında ilk 10 bölümü yayınlanmıştır. Hala izlemeyenler için tavsiye ederiz.
10