Yeşil Çayın 10 Faydası

10 Kasım 2015

Yeşil Çay İçin Sağlıklı Olun
Yeşil çay adından da anlaşılacağı gibi sadece yeşil bir sıvıdan oluşmaz. İçerisinde biyoaktif bileşenler içerir. Bu bileşenlerde çok önemli bir antioksidandır. Yeşil çay özellikle yaşlanmanın önüne geçer. Yeşil çayın içerisinde çok sayıda faydalı mineral bulunur. Yeşil çay alacağınız zaman kaliteli markaların ürünlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz.
1
Yeşil Çay Beyin Fonksiyonları Açısından Çok Faydalıdır
Yeşil çayın içinde bulunan bileşenler beyin gelişimi için son derece önemli olup, daha iyi düşünmeniz için de çok yararlıdır. Düzenli olarak içeceğiniz bir bardak yeşil çay uykunuzu açar, bunun yanında beyninizin de çalışmasını sağlar. Yeşil çayın içinde kafein bulunmaktadır. Bu da sizi daha dinç ve enerjik tutar.
2
Yağ Yakımını Kolaylaştırır
Yapılan araştırmalara göre yeşil çay metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayarak, yağ yakmanıza yardımcı olur. Erkekler üzerinde yapılan araştırmaya göre yeşil çayın enerji verdiği kanıtlanmıştır. İçerisindeki kafein sayesinde de yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Formda kalmak için de yeşil çayı tüketebilirsiniz.
3
İçerisinde ki Antioksidanlar Kanser Riskini Azaltır
Kanser, hücrelerin kontrolsüz bir şekilde büyümesi sonucu oluşur. Yeşil çayın içerisindeki antioksidanlar hücrelerin kontrolsüz bir şekilde büyümesinin önüne geçer ve kanser riskini en aza indirir. Yeşil çayı düzenli olarak tüketerek kanserden korunabilirsiniz.
4
Yeşil Çay İçerek Alzheimerden Korunun
Beyin fonksiyonlarınızı arttırmak için yeşil çay tüketin. Bu da yaşlandığınızda beyninizi büyük oranda korur. Özellikle yeşil çayın içinde ki kateşin bileşikleri alzheimer riskini düşürmektedir.
5
Diş Sağlığınızı Korumak İçin Yeşil Çay Tüketin
Yine içinde bulunan kateşin bileşiklerinin enfeksiyonları ve bakterilerini öldürme gibi bir özelliği vardır. Yeşil çay tüketerek böylelikle diş sağlığınızı önemli ölçüde korumuş olursunuz.
6
Yeşil Çay Diyabet Riskini En Aza İndirir
Yeşil çay içerek, insulin duyarlılığını arttırabilirsiniz. Yeşil çay diyabet riskini en aza indiririr tam bir şifa kaynağıdır. Ayrıca yeşil çay içerek kan şekerinizi düzenleyebilirsiniz.
7
Yeşil Çay Kalp Hastalıkları Riskini En Aza İndirir
Kalp hastalıkları dünyadaki ani ölüm sebeplerinden bir tanesidir. Kalp hastalıklarına neden olan kolesterolü yeşil çay içerek düzenleyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre yeşil çay tüketenlerde kalp hastalıklarına yakalanma riski % 31 dir.
8
Kilo Vermenize Yardımcı Olur
Yeşil çay içerek kilo verebilirsiniz. Özellikle yeşil çay tüketerek karın bölgesi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yeşil çayı içerek hem formda kalırsınız hem de sağlıklı bir şekilde yaşam sürebilirsiniz.
9
Bu saydığımız faydalara göre yeşil çay tam bir şifa deposudur. Hayatınızda yeşil çaya yer vermeli ve mutlaka sağlığınız için düzenli olarak tüketmelisiniz.
10