Yepyeni Başlangıç Yapmak İçin Gerekenler

06 Nisan 2016

Önümüzdeki 5 sene içerisinde, yapmanız gerekenlerin listesini yazın ve başarmak için elinizden geleni yapın. Ufak ufak başardığınızı görmek sizi motive edecektir.
1
Eski alışkanlıklarınızı, yeni alışkanlık edinerek terk edin. Yemek alışkanlıklarınızı değiştirebilir, sigarayı bırakabilir, spora başlayabilirsiniz.
2
Herkesin diline sakız ettiği ama bir türlü yapamadığı spora kesinlikle başlayın. İster açık havada, isterseniz spor salonunda sağlıklı yaşama adım atın.
3
Ne işle uğraşırsanız uğraşın, uyku düzeninize özen gösterin. Düzenli uyku saatleriniz varsa, fiziksel ve zihinsel olarak çok daha verimli olursunuz.
4
Tamamen bir işe konsantre olmalısınız. Aynı anda birden fazla iş yapmaya çalışmayın.
5
Yaşlarımız ilerledikçe çevremizdeki insanları yavaş yavaş kaybetmeye başlarız. Kaybettiğiniz ya da kaybetmek zorunda kaldığınız arkadaşlarınızın yerine, yeni arkadaş edinmeli, tanımadığınız insanlara selam vermelisiniz.
6
Yeni bir hobi edinmeyi deneyin. Dans etmeyi seviyorsanız, dans kursuna yazılın. Enstürman çalmak gibi bir hayaliniz varsa, gerçeğe dönüştürün.
7
Kendinize mutlaka bir rutin oluşturun ve tüm işlerinizi bir plan dahilinde yapın.
8
Asla ve asla enayi olmayın. Bu yaşınıza kadar, kendinizi kullandırmış olabilirsiniz ama bu saatten sonra hatalarınızı düzeltmeye özen gösterin.
9
Günlük tutmanın keyfini yaşamamışsanız, mutlaka yaşamalısınız. Düşüncelerinizi ve duygularınızı, kağıda aktararak çok rahat edeceksiniz. Mutlaka deneyin...
10