Yeni Zelanda Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

15 Aralık 2015

Yeni Zelanda Müzesi / Wellington
Tarihten yapılan alıntılar ile mükemmel tasarlanan bir müzedir. Dünyanın en iyi müzeleri arasında yer almaktadır ve çocuklar için de çok uygundur. Uğramadan gitmeyin.
1
Milford Sound / Te Anau
Mükemmel manzarasıi şelaleleri ile insanı büyüleyen bir özelliktedir. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın ve mutlaka burayı ziyarete gelin.
2
Mount Maunganui Summit Track / Mount Munganui
Harika bir manzaraya sahip dağa tırmanarak, unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz. Merdivenleri de tercih edebilirsiniz ve en sonundaki cennet gibi manzara ile tüm yorgunluğunuz uçar gider. Mutlaka gelin ve görün.
3
Doubtful Sound / Te Anau
Mükemmel bir deneyim yaşamak isteyenlerin tercihlerinden biridir. Huzur dolu, sakin, doğa ve denizle beraber yapılan tatili istemeyen olabilir mi? Fotoğraf makinenizi asla yanınızdan ayırmayın.
4
Redwoods Whaarewarewa Forest / Rotorua
Ziyaret edilmesi gereken en güzel yerlerdendir. Dev ağaçlar arasındaki dereleri hayranlıkla izleyeceksiniz. Temiz hava, mis gibi çevre ve az insan... Mutlaka ziyaret edin.
5
Otago Central Rail Trail / Central Otago
Aileniz ile harika bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlere önerimizdir. Şiddetle tavsiye edilir ve .ocuklar için de harika bir deneyim olacağından şüphemiz yoktur. Mutlaka bisiklete binin ve konaklayın.
6
Hamilton Gardens / Hamilton
Dünyanın en güzel bahçelerinden biri olan Hamilton Gardens'ı görmeden buradan ayrılmayın. Dinlenmek için kaplumbağa gölünü tercih edebilirsiniz.
7
Great War Exhibition / Wellington
Her yaşa ve herkese hitab eden bir sergidir. Farklı bilgiler ve görüntüler ile gerçeklik konusunda şüpheniz olmayacaktır. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
8
Lake Tekapo / Lake Tekapo
Nefes kesici manzara hakkında yorum yapmak bile gereksiz olur. Göl çevresindeki muazzam güzellikteki çiçeklerden gözlerinizi ayıramayacaksınız. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
9
Christchurch Botanik Bahçeleri / Christchurch 
Botanik bahçeleri ziyaret etmediğiniz sürece Christchurch'a geldim demeyin. Harika yürüyüş yolları ve çiçekleri ile dinlenmek veya piknik yapmak isteyenler için de ideal yerlerdendir.
10
Pukekura Park / New Plymouth
Ağaçları, gölleri ve yürüyüş yolları ile şehirdeki en büyük parktır. İster yürüyüş yapın ister dinlenin ama en önemlisi de parkı görmeden şehirden ayrılmayın.
11
Waitangi Treaty Grounds / Paihia
Bu güzel ve huzurlu bahçeyi görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Kültürel gezileri isteyenler için çok iyi olacaktır. Bilgilendirici ve adalar manzarası nefes kesicidir.
12
Tongariro Alpine Crossing / Tongariro National Park
Sessiz, dinlendirici ve çok huzurlu olacağınız bu yerin manzarasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir.
13
Tiritiri Matangi Island / Auckland Central
Adaların tarihi ve kuşları hakkında her şeyi yakından görüp öğrenebileceğiniz yerlerden. Ülkenin doğal hayatının keyfine varmak isterseniz mutlaka uğrayın.
14
Tamaki Maori Köyü / Rotorua 
Kültür ve otantikliği görerek, hissederek yaşayacağınız harika bir yerdir. Yeni Zelanda'ya gidip, görmeden kesinlikle geri dönmeyin.
15
Omaka Havacılık Miraz Alanı / Blenheim
Bilgilendirici ve mükemmel yapılmış yerdir. Her yaş grubu çocukların ziyaret edebileceği bir yerdir. İnsan heykelleri ve savaş parçaları ile yaşayacağınız deneyimi unutamayacaksınız.
16
Te Mata Peak / Napier
Harika bir manzarası, yürüyüş ve bisiklet parkuru ile hayran kalabileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
17
Ohau Waterfall Walk and Seal Pups / Kaikoura
Büyülü bir deneyimi yaşamak isteyenler için ilk adreslerden biri olabilir. Mükemmel şelalesi ve doğası ile görenlere kenti sevdiren güzellikteki eşsiz yerlerdendir.
18
Cathedral Cove / Hahei
Piknik için harika yerlerdendir. Ziyaret edilmesi gereken doğa harikalarındandır. Film karesinden farkı yoktur.
19
Toitu Otago Settlers Museum / Dunedin
Müze ziyaretinden dolayı kendinizi şanslı hissedeceğiniz müzelerdendir. Müze gezilerini sevenler için harika bir deneyimdir. 
20