Yaşam Motivasyonunu Arttırmanın Yolları

30 Eylül 2015

Güne ne kadar erken başlarsanız, daha çok zamana sahip olursunuz. En çok zaman ayırdığınız işlerinizi sabahın erken saatlerinde yapmak, gününüzün ikinci yarısında size çok fazla kolaylık sağlar.
1
Bir işi yaptığınızdan bunalıyorsanız, kendinizi sorgulayın ve neden yapmanız gerektiğinizi ve amacınızı düşünün.
2
Büyük hedeflerinizin olması, hayata karşı sizi daha çok motive eden unsurlardandır. Büyük hedeflerinizi düşünün ve ona ulaşmak için çabalayın.
3
Büyük hedeflerinize ulaşmanızı zamana bırakmak bazen daha doğru olur. Kısa sürede ulaşmak isteyenler, hayal kırıklıklarıyla karşılaşabiliyor. Kendinize küçük hedefler koymalısınız. 
4
Yaşama alanlarınızın düzenli olması motivasyonunuzu arttırır. Yaşam alanlarınızı sevin, yeni hayatınız için, düzeninizi değiştirin.
5
Motivasyonunuzu etkileyecek olumsuz bir faktör de korkudur. Negatif düşüncelerinizden arınmaya çalışın çünkü negatif düşünceler sizi aşağıya iter. 
6
Kendinizle baş başa kalın. Kendinize zaman ayırın ve hayata mola verin. Kendinizi ihmal etmeyin ve iç sesinizi dinleyin.
7
Elinize bir kağıt ve kalem alarak istediklerinizi yazın. Nasıl evde oturmak istediğinizi, hangi konumda olmak istediğinizi, nasıl insanlarla tanışmak istediğinizi yazın ve motivasyonunuzu arttırın.
8
Başarı elde ettiğiniz zaman motivasyonunuz artacaktır. Enerjini yükselecektir. Unutmayın, başarı başarıyı getirir.
9
Monoton bir hayatınız var ise, bunu eğlenceye çevirin. Yaşadığınız zamanın tekrarının olmadığını düşünün ve zorunda olduğunuz şeylerle eğlenin.
10