Yasadışı Yollarla Satılan Farklı Ürünler

16 Eylül 2015

Bebek Maması
Yasadışı ticaretin en fazla yaşandığı ürünlerin başındadır. Sebebi ise, mamaların milyar dolarlık endüstri haline gelmesi ve zaman geçtikçe daha da artmasıdır.
1
Japon Uçuş Görevlisi Üniformaları
2010 yılnda, 10.000 Doların üstündeki fiyatlara satılmıştır. Japonya Havayolları iflas ettiğinde üniformalarını normal bir alıcıya satmak yasaklandı ve bu durumda alıcılar genelevler olmuştur.
2
Boston Maratonu Yarış Kıyafeti
Maratondan kazanılan gelirler hayır kurumlarına bağışlanacağı için, yarış sırasındaki kıyafetlerin fiyatları yüksek fiyatlıdır. Gayri resmi yollarla, 500-5.000 Dolar fiyat aralığında alabilmeniz mümkündür.
3
Saç
Bakımlı, sağlıklı ve işlem görmemiş saçlar, kuaförler tarafından aranan bir nesnedir. Hindistan'da en çok görülen bu ticaret için yapılması gereken, kadınların saçlarını uzatmasıdır. Chicago'da kuaföre gelen gerçek saçın fiyatı 150.000 Dolardır.
4
Monitör Keltenkeleler
Evde besleyebilecek hayvanları, sadece kedi veya köpekle sınırlamak doğru değildir tabiki. Yasadışı yollarla satılan monitör keltenkeleler alıcılarını buluyor. Şimdilerde Facebook ve Twitter'da yapılmaktadır.
5
Beyaz Gergedan Boynuzları
Dünya üzerinde 30.000'denn az sayıda olan canlı türü, insan tehdidiyle karşı karşıya kalmaktadır. Beyaz gergedan boynuzların ilk talibi, Asya ülkeleridir. Fildişi veya boynuzları 25 milyon dolara kadar fiyatları artmaktadır. 
6
Denizhıyarı
Uluslararası Nesli Tükenen Ürünler listesinde yerini alan denizhıyarı, oldukça lezzetli tada sahiptir. Yasadışı yollarda 500 dolara alıcı bulmaktadır. 
7
Sperm
Yasadışı yollarla sperm satışları, inernetin yaygınlaşmasıyla daha da artmıştır. Çoğu ülkede yasaklanmasına rağmen, hala satış devam etmektedir. Danimarka ve Çin'de fiyatları 1.200 Dolara kadar yükselmektedir.
8
Deterjan
Organize suç çeteleri, marketlerden deterjan çalarak içine başka malzeme doldurup satışa sunmaktadır. Senede binlerce kişinin tutuklandığı bu suçun önüne geçilememektedir.
9
Akçaağaç Şurubu
En çok Kanada'da üretilen şurup, ham petrolden 13 kat fazla fiyata satışa sunulmaktadır. Pekmeze benzeyen bu şuruba, hırsızlık girişimi olmaktadır.
10