Yalova'da Gezilmesi Gereken Yerler

09 Mayıs 2016

Üvezpınar
Yalova'nın kaplıcaları ile ön plana çıkan ilçelerindendir. Mis gibi havası ve yemyeşil görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakır. Mutlaka görmelisiniz.
1
Karaca Arboretumu
Yalova'da bulunan ve çok sayıda bitki çeşitlerinin bulunduğu, şehirde bulunanların dikkatini çektiği yerlerdendir. Cennet gibi bir görüntüye sahip olan yeri görmeden şehirden ayrılmayınız.
2
Yürüyen Köşk
Atatürk'ün yaptırdığı ev, Yalova'nın en meşhur evlerindendir. Tarihte yürüyen köşk olarak da bilinen yapı, Yalova Atatürk Köşkü olarak da anılmaktadır.
3
Kara Kilise
Bizans Dönemi'nde kilise olarak kapılarını açan, şehrin en güzel ve değerli yerlerindendir. Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde bulunan kiliseyi mutlaka görmelisiniz.
4
Delmece Yaylası
Ihlamur ve kestane ağaçlarının kokusu altında bulunan, turizm açısından çok önemli yerlerdendir. Yalova'nın Çınarcık ilçesinde bulunan yaylayı mutlaka görmelisiniz.
5
Sudüşen Şelalesi
Yalova'nın Termal ilçesinde bulunan şelale, şehrin en güzel doğal güzelliklerindendir. Piknik alanlarının bulunduğu yerleri mutlaka görmelisiniz.
6
Armutlu Kaplıcaları
Yalova'nın Termal ilçesinde bulunan, sıcak su kaynakları bakımından zengin olan kapılıcaları mutlaka görmelisiniz, sularında unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
7
Erikli Şelalesi
Marmara'ın en değerli ve en çok ismi anılan şelalerindendir. Erikli Yaylası'nın ilerisinde yer alan, harika manzaraya sahip yerlerdendir. Mutlaka görmeli ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz.
8
Dipsiz Göl
Şehirde görünmesi gereken doğa güzelliklerdendir. Aileniz ile gidebileceğiniz, mesire alanlarının bulunduğu cennetlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
9
Plajlar
Yalova'nın şirin ilçesi Çınarcık'ta bulunan, tertemiz suya sahip olan plajı mutlaka görmeli ve denize girmelisiniz.
10