Yağ Yakan Besinler

12 Mayıs 2016

Çilek
Vücudun yağ yakımını hızlandıran, antioksidan ve lif kaynağı olan meyve, günde 1-2 avuç yenebilir. Az kaloriye sahip olan meyveyi rahatlıkla tüketebilirsiniz.
1
Ananas
C vitamini deposu olan ananas, metabolizmayı hızlandıran besinlerin başında gelmektedir. Yemeklere ve salatalara ayrı bir lezzet katan meyve, vücut için çok etkilidir. Günde 2 dilim ananas tüketmek yeterli olacaktır.
2
Yeşilçay
Günde ortalama 2 fincan ve şekersiz olarak tüketilen yeşilçay, metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır. Fazla kiloların baş düşmanı olarak bilinir.
3
Zencefil
Limon ile birlikte çay olarak tüketilen zencefil, yemeklerin içine konulduğunda veya yoğurt ile birlikte yenildiğinde yağ yakımına yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.
4
Badem
Dengeli kilo vermeye yardımcı olan ve verilen kiloların tekrar alınmamasına yardım eden besindir. Günde 1 avuç yenmesi tavsiye edilir.
5
Kahve
Gün içerisinde içilen 1 fincan filtre veya 1 fincan şekersiz türk kahvesi, yağ yakımını hızlandıran besinlerdendir. Spor öncesi veya sonrasında, muzun yanında tüketilen kahve, yağ yakımında en hızlı besinlerdendir.
6
Maydanoz
Ödem önleyici özelliğe sahip olan bitki maydanoz, yağ yakımında etkili olan besinlerdendir. Diyet listelerinin başında yer alan maydanozu, salataya veya yoğurtlu yiyeceklere ekleyerek tüketebilirsiniz.
7
Limon
C Vitamini yüksek olan besin limon, gün içerisinde suya birkaç dilim atılarak tüketilince, yağ yakımını hızlandırır.
8
Elma Sirkesi
Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan bir besin kaynağıdır. Salatalarınıza ekleyerek tüketilebilirsiniz.
9
Pul Biber
Metabolizmayı hızlandıran pul biber, yemeklerinize hem baharat hem de sağlık katmaktadır. Yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı pul biber koyarak yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.
10