Yağ Oranı Yüksek 10 Muhteşem Yiyecek

05 Kasım 2015

Avokado
Avokado diğer meyvelerle karıştırılmamalıdır. Çoğu meyvede karbonhidrat bulunsa da avokado da yağ bulunmaktadır. Avokado tam bir potasyum kaynağıdır. Avokada kötü kolesterolünüzü düşürür. İçerisinde yağ oranı ne kadar çok olursa olsun kişinin karın yağlarının azalmasını sağlar.
1
Fındık
Fındığın içinde yüksek miktarda lif, ve protein içerir. Ayrıca fındık E vitamini ve magnezyum açısından çok zengindir. Düzenli olarak fındık tüketmek, insan sağlığı açısından çok faydalıdır. Kalp hastalıkları, diyabet, obezite hastalıklarından fındık yiyerek korunabilirsiniz. Fındığın haricinde ceviz, badem de fındık kadar faydalıdır.
2
Bitter Çikolata
Çikolata herkes tarafından çokça sevilir ve çok da sağlıklıdır. Yüksek oranda yağ içeren çikolata, antioksidanlar açısından önemli bir besindir. Bitter çikolata beyin fonksiyonlarının gelişmesini sağlar. Ayrıca cildin güneşten gördüğü zararı da yok eder.
3
Chia Tohumları
Chia tohumu fazlasıyla yağ barındıran, en sağlıklı besinlerden bir tanesidir. Ayrıca chia tohumu anti- inflamatuar etkiler içerir. Chia tohumları kan basıncının düşmesini sağlar. Çok besleyici olan chia tohumları, bol miktarda lif, omega-3 ile mineraller içerir.
4
Yumurta
Yumurtanın içerisinde yüksek oranda kolesterol ve yağ bulunmaktadır. Yumurtanın içerisinde çokça vitamin ve mineral bulunmaktadır. Ayrıca kilo vermek için de yumurta çokça tercih edilen bir besindir. Yumurtanın içerisinde omega-3 yağı bulunur. Özellikle yumurtanın sarısını mutlaka yemelisiniz.
5
Hindistan Cevizi
Dünya da doymuş yağlardan en zengin yağ hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi iştahınızı azaltır. Metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Ayrıca alzheimer hastalarına faydalı olduğu bilinir. Karın bölgesi yağlarının yakılmasında da önemli rol oynar.
6
Sızma Zeytinyağı
Tüm dünyaca kanıtlanmış olan, zeytinyağının faydasını günümüzde artık bilmeyen kalmamıştır. Zeytinyağının içerisinde E, K vitaminlari bolca bulunur. Ayrıca zeytinyağı çok güçlü bir antioksidandır. Başka hiçbir yağı tüketmemenizi belirtip sadece zeytinyağını tüketmelisiniz.
7
Peynir
Peynir çok besleyicidir. Bol kalsiyum içeren peynir, B12 vitamini, fosfor ve selenyum açısından da çok zengindir. Kalın bir dilim peynir de 6.7 gram protein vardır. Peynir içerisinde ki yağ asitleri nedeniyle tip 2 diyabet riskinin azalmasını sağlar. En sağlıklı yiyecekler arasında peyniri en başa yazmak gereklidir.
8
Tam Yağlı Yoğurt
Gerçek bir tam yağlı yoğurt en sağlıklı besinlerden bir tanesidir. Yoğurt sindirim sisteminizi düzenler, kalp hastalıkları ve obezite ile savaşır. Burada önemli olan, yoğurdun tam yağlı gerçek bir yoğurt olmasıdır çünkü faydalı olan odur.
9
Balık Yağı
Balık yağı en faydalı yağlardan bir tanesidir. Özellikle kalp sağlığı için çok faydalı olan balık yağı, omega- 3 yağ asitlerini içerir. Balık yağı yüksek miktarda protein içerir. Özellikle somon, alabalık, uskumru, ringa balığı yağları en faydalı balık yağlarıdır. Bol balık tüketmek, insanları depresyondan, kalp hastalıklarından, bunama gibi rahatsızlıklardan korur.
10