Washington'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

16 Ocak 2016

Lincoln Anıtı ve Havuz / Washington
Şehirdeki görülmesi gereken harika bir çevredir. Yürüme yolları, havuzu ve anıtı ile dikkatleri çeken ihtişamlı yapıyı kesinlikle gezmelisiniz.
1
Ulusal Sanat Galerisi / Washington
Rönesans havasını tadabileceğiniz, şehrin en güzel galerilerindendir. Eserlerin kusursuzluğu, sergilemenin şıklığı ile birleşince daha güzel bir hava estirmektedir. Kesinlikle görmelisiniz.
2
Ulusal Hava ve Uzay Müzesi / Washington
Uçak, uzay ve havacılık meraklıları için harika bir öneridir. Ulaşımın rahat, gezmenin zevkli olduğu harika bir müzedir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
3
Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi / Washington
İç mimarisindeki süslemeleri ile dikkat çeken, şehirdekilerin mutlaka uğraması gereken yerlerden olan kütüphaneyi gezmeli, hatta çalışmalısınız.
4
Birleşik Devletler Holokost Anıt Müzesi / Washington
2. Dünya Savaşı'nda yahudilere yapılan soykırımın alıntılarının bulunduğu müzedir. Kıyafetler, görüntüler ve eşyalar ile dikkatleri çekmektedir. Kesinlikle görülmeli.
5
Newseum / Washington
Hareketli ve farklı müzelerdendir. Mutlaka gezin, okuyun ve izleyin... Pişman olmayacaksınız.
6
Vietnam Şehitleri Anıtı / Washington
Vietnam Savaşı'nda hayatını kabedenlerin isimlerinin yazdığı, uzun mermer duvarı incelemelisiniz. Şehirdeki önemli yerlerdendir.
7
Kore Savaşı Gazileri Anıtı / Washington
Anıta baktıkça, hayal edebileceğiniz ve hayal edince duygulanabileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle gitmeniz tavsiye edilir.
8
Ulusal II. Dünya Savaşı Anıtı / Washington
2. Dünya Savaşı'nın izlerini taşıyan anıtı görmeden şehirden kesinlikle ayrılmayın ve fotoğraf çekin. Düşündürücü değerlerin kıymetini bilmek gerekir. Mutlaka uğrayın.
9
Franklin Delano Roosevelt Anıtı / Washington
Şehirde bulunan muhteşem bir anıttır. Kesinlikle görülmesi, okunması ve görüntülerinin görülmesi gerekir. Uğramadan kesinlikle ayrılmayın.
10
Basilica of the National Shrine of the Immaculate Conception / Washington
Çok güzel ve etkileyici bir tasarıma sahip olan, görkemli olan yapıdır. Mutlaka görmeli, süslemelerini ve mozaiklerini incelemelisiniz.
11
Jefferson Memorial / Washington
Nehrin kıyısınndaki eser 1943 yılıında inşa edilmiştir. Kaçırılmaması gereken, harika yapıyı ister gündüz saatlerinde ziyaret edin, isterseniz mükemmel ışıklandırmaları ile akşam saatlerinde...
12
Smithsonian Ulusal Doğal Tarih Müzesi / Washington 
Dinazorlar çağına dönmek isteyenler için mutlaka görmesi gereken, doğal tarih müzesidir. Dünyanın evrimini merak edenlerin kesinlikle yaşaması gereken bir deneyim...
13
National Portrait Gallery / Washington
Şehirdeki büyük ve çok ilginç koleksiyonlardan oluşan bir galeridir. Sivil Savaş fotoğraflarının bulunduğu çok özel sergidir. Kesinlikle görülmeli.
14
Washington National Cathedral / Washington
Şehirde bulunan en güzel kiliselerden biridir. Mutlaka ziyare edin ve üst katından şehrin manzarasını izleyin.
15
Martin Luther King, Jr. Memorial / Washington
Amerikan tarihi için çok önemli nir isim olan Martin Luther'in anıtını görmeden şehirden ayrılmayın. Akşam saatlerinde daha güzel olan önemli anıtta fotoğraf çekilmelisiniz.
16
Hillwood Museum & Gardens / Washington
Hayal dünyanızdaki yapılardan biridir. Farklı koleksiyonları, tarihi evleri ve dekorasyonları seven herkesin, mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Uğramadan gelmeyin.
17
National Mall / Washington
Müze ve anıtın bulunduğu, şehrin en önemli yapısıdır. Parkın kenarlarında yürüyüş yapanlar, bisiklete binenler ve dinlenenlerin bulunduğu harika bir yerdir. Kesinlikle görülmeli ve zaman geçirilmelidir.
18
Ford's Theatre / Washington
Ulusal öneme sahip olan bir yapıdır. Güçlü ve birinci sınıf olan tiyatro, şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 
19
Washington Monument / Washington
Tarihi bir öneme sahip olan, mutlaka görülmesi ve fotoğraf çekilmesi gereken yerlerden biridir. Harika bir anıttır, uğramadan ayrılmayın.
20