Vücuttan İltihabı Atan 10 Besin

19 Ağustos 2015

Zeytinyağı Allah'ın bize sunduğu bir diğer mucize nimetlerdendir. İltihabı etkili bir şekilde yok edici özelliği vardır.
1
Yeşil çay tam bir kanser hücreleri savaşçısı. Mutfağımızdan eksik etmemeliyiz. Araştırmalara göre meme kanserini % 22, prostat kanserini %48 oranında azalttığı ortaya çıkmıştır.
2
Sarımsağın antibiyotiklerden daha kuvvetli, daha güçlü ağrı kesici ve tedavi edici özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Hem de tamamen doğal. Her gün sarımsak mutlaka tüketilmelidir.
3
Brokolinin faydaları saymakla bitirilemez. Önemli miktarda omega- 3 yağ asidi içermektedir. Hem de çok faydalı bir sebzedir. Mutlaka tüketilmesi gerekir.
4
Enerjinizi arttıracak bu kıpkırmızı besin insan sağlığı açısından çok faydalıdır. İçeriğinde antioksidan ve anti inflamatuar değerler vardır. Enerji vericidir derken demek istediğimiz örneğin, bir porsiyon pancar suyu tüketildiğinde atletik performans %1-3 arasında artmaktadır.
5
Keten tohumu yağının prostat kanseri hücrelerini önemli ölçüde azalttığını biliyor muydunuz? Ayrıca bir diğer araştırma da meme kanseri olan kadınlar üzerine yapılmıştır ve ortaya çıkan sonuç ise keten tohumu tüketen kadınlarda meme kanserinden hayatta kalma riskinin daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır.
6
Soğan çok iyi bir balgam söktürücüdür. Ayrıca kanıtlanmış olarak kolon kanserinin tedavisinde çok etkilidir. İltihabı da yok edici etkisi vardır.
7
Yosunların çokça kalsiyum içerdiğini biliyor muydunuz? Öyle ki içeriğinde sütten 14 kat daha çok kalsiyum bulundurur.
8
Bu küçücük meyve öyle mucizevi bir şey ki. Yapılan araştırmalara göre insan beynine en iyi gelen şeyler arasındadır. Beyin sağlığı için mutlaka yaban mersini tüketilmelidir.
9
Zencefil de doğal ağrı kesicilerden bir tanesidir. Ayrıca zencefil çayı diyet listelerinden eksik edilmemelidir.
10