Volkswagen Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

19 Ağustos 2015

Volkswagen klasiklerinden biri olan Karmann Ghia, yakın zamanda piyasaya geri dönecek gibi görünmektedir. Şirket şu sıralar, Karmann Ghia’nın bir prototopi üzerinde çalışmalar yapıyor.
1
Volkswagen'in unutulmaz klasik araçlarına 50 Euro civarında olan bir ödeme yaparak Volkswagen Otomobil Müzesi’nden bir doğum belgesi alabildiğini biliyor muydunuz?
2
Volkswagen çalışanlarının iş stresinden uzaklaşabilmeleri için, akşamüstü 6.30 ile 7.30 arasında işçilerin mail adreslerine girişi kısıtlanıyor. Bu yolla çalışanlarının 1 saat de olsa iş hayatından uzaklaşmalarını amaçlamaktadır.
3
Volkswagen otomobillerinde kullandığı TDI motor sayesinde, yakıt konusunda tasarruflu araçlar üretebilmektedir.
4
Çoğu insan Volkswagen kaplumbağalarının üretiminin durdurulduğunu düşünmektedir fakat bu klasik kaplumbağalar, 2013 yılına kadar Meksika'da üretilmeye devam ediyordu. Ancak Volkswagen, güvenilirliği ve tasarımı nedeniyle bu araçların üretimine 2013 yılında son verdi.
5
Volkswagen satın aldığı otomobiller arasında en çok bilinen Lamborghini'dir. Volkswagen'in satın aldığı çok bilinmeyen diğer markalar ise; Audi, Bentley, Bugatti ve Porsche'dir.
6
Porsche'nin yapmış olduğu Beetle tasarımı ilk Volkswagen otomobili olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca Beetle'in bazı motor özelliklerinde Hitler'in fikirlerinden alınmış ve bu durum Volkswagen ile Hitler arasındaki tek bağlantı olma özelliğindedir.
7
Volkswagen’i Adolf Hitler’in kurmuş olduğu bilgisi tamamıyla bir şehir efsanesidir. Şirket, 1937 yılında Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından, Alman halkının kullanması için otomobiller üretmek üzere kurulmuştur.
8
Volkswagen şirketlerinin, Vfl Wolfsburg isimli bir futbol takımı bulunmaktadır. Oyuncuların formalarında VW amblemi bulunmaktadır.
9
Dilerseniz Volkswagen'in Wolfsburg’da bulunan fabrikasını ziyaret edebilirsiniz. Buradan almak istediğiniz herhangi bir VW otomobilini seçerek, otomobilinizi direk fabrikasından satın alabilirsiniz.
10