Vizesiz Gidilebilen 10 Ülke

11 Eylül 2015

Güney Afrika Cumhuriyeti
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda ise Hint Okyanusu vardır. Gezilebilecek yerleri: Amathole Dağları, Drakensberg, Durban, Kruger Ulusal Parkı, Namaqualand, Sun City ve Vahşi Sahil.
1
Arjantin
And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanmakta olan ülkenin kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km'dir. Igazu Ulusal Parkı, Valdes yarım adası, Puerto Piramides, Tierra Del Fuego Ulusal Parkı gezilmesi gereken yerleri arasındadır.
2
Yeni Zelanda
Büyük Okyanus'da bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda güney yarım kürede, okyanustaki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya'nın yaklaşık 1.500 km güney doğusunda yer almaktadır. Başlıca iki büyük (North Island ve South Island) ada ve birçok küçük adadan oluşur.
3
Ukrayna
Doğu Avrupa'da yer alan Ukrayna, başta Kiev olmak üzere, Lviv, Odessa, Kharkiv gezilmesi gereken en önemli şehirleridir.
4
Hong Kong 
Çin'in güney kıyısında bulunan Hong Kong, Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan meydana gelmiştir.
5
Brezilya
Tam adı Brezilya Federal Cumhuriyeti olan ülke Güney Amerika'nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Başkent Brasillia ve Sao Paulo görülmeye değer şehirleridir.
6
Vatikan
İtalya'nın Roma şehrinde bulunan ve Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan devletin yerleşik nüfusu 930 civarındadır fakat Vatikan turistik bir yer olduğundan dolayı, nüfus turistlerle birlikte hesaplanırsa 1.500'ü aştığı görülmektedir.
7
Singapur
Malay yarımadası'nın güney ucunda, Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer alan bir ada devleti olan Singapur Cumhuriyeti, kuzeyde Malezya'nın Johor Eyaleti, güneyde ise Endonezya'nın Riau Adaları ile çevrilidir.
8
Rusya
Dünyanın en geniş topraklara sahip ülkesidir. Moskova, St Petersburg, Yekaterinburg, Nizhny Novgorod, Volgograd, Kirov, Kazan ve Vladivostok, Rusya'da gezilmesi gereken en önemli yerlerdir.
9
Japonya
Japonya Asya'nın doğusunda, Büyük Okyanus'ta yer alan bir ada ülkesidir ve Çin, Kore ve Rusya'nın doğusunda, kuzeyde Ohotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne kadar uzanmaktadır. Başkent Tokyo'nun bulunduğu alan, çevresinde bulunan şehirlerle birlikte 30 milyonunun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en büyük metropoliten alanını oluşturmaktadır.
10