Vizesiz Gidebileceğiniz Yakın Ülkeler

06 Ekim 2015

Rusya
Özellikle yaz aylarında ılık havası ve şehirlerinin barındırdığı güzellikleri ile Rusya, vizesiz ziyaret edebileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor.
1
Ukrayna
Tarihi değerleri, doğa harikası tabiatı, edebiyatı, siyaseti, limanları, içkileri, parkları ile vizesiz gidilebilecek görülmeye değer bir ülkedir.
2
Bosna Hersek
Türk kültürüne çok yakın Bosna Hersek'te özellikle Saraybosna mutlaka ziyaret edilmeli. Tarihi güzelliklerine hayran kalacağınız bir şehirdir.
3
Sırbistan
Balkanların en gelişmiş ülkesi olan Sırbistan'ın kültürü diğer Avrupa ülkelerine oldukça yakındır. Türkler'in en çok tercih ettiği şehir Belgrad'ta ucuz yeme içme ve konaklama seçenekleri mevcuttur.
4
Makedonya
Tarihsel ve kültürel anlamda yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülke olan Makedonya'nın, şehirlerinden başkent Üsküp ve Manastır'a muhakkak uğrayın.
5
Karadağ
Balkanlara gittiğinizde uğramadan dönmemeniz gereken Karadağ'da yaz tatiliniz için kıyı şeridinde yer alan Kotor ve Budva şehirlerini mutlaka ziyaret edin. 
6
Arnavutluk
Zamanında Roma, Yunan ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan aynı zamanda farklı doğa güzelliklerini barındıran başkent Tiran ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
7
Kosova
Kosova diğer Balkan ülkelerine nazaran denize kıyısı olmayan fakat büyük coğrafyasıyla göz dolduran küçük bir ülkedir. 
8
Gürcistan
Sınır komşumuz olan Gürcistan, ülkemiz tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Özellikle Batum Türkiye'de gerçekleştirilen turlarda en popüler yerler arasındadır. 
9
Fas
Otantik bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği Fas'a özellikle Eylül aylarında gitmeniz tavsiye edilmektedir.
10