Viyana'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

04 Ocak 2016

Historic Center of Vienna / Viyana
Tarihi dokunun yüksek oranlarda olduğu bir mimari harikadır. İhtişamı ve dekorasyonu ile hafızalara kazınmaktadır. Çevresindeki ünlü kafelerde oturabilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
1
Schönbrunn Sarayı / Viyana
Her odası ayrı güzellikte olan bir saraydır. Bahçesi ve mimarisi ile büyüleceğiniz, çok geniş bir alanda bulunmaktadır. Şehirde bulunuyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.
2
Sanat Tarihi Müzesi / Viyana
Çok kapsamlı ve görülmesi gereken müzelerdendir. Sanat meraklılarının tarihi eserleri görebileceği, görülmesi gereken mimarilerdendir.
3
Tiergarten Schoenbrunn - Zoo Vienna / Viyana
Genellikle filmlerde ve animasyonlarda gördüğünüz hayvanları görebileceğiniz, çocuklarınızla rahatça gezebileceğiniz yerlerdendir. Hayvanları doğal ortamlarında görerek, unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
4
State Opera House / Viyana
Dünyanın en ünlü opera binalarından biridir. Tarihi binanın içerisini gezebilir, zamana yolculuk yapabilirsiniz. Viyana'nın sembollerindendir.
5
Aziz Stephan Katedrali / Viyana
Viyana'da mutlaka görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Viyana'nın kalbi diye nitelendirilmesi doğru olan kilisenin çevresindeki kafe ve restoranlarda güzel zaman geçirebilirsiniz.
6
Hofburg İmparatorluk Sarayı / Viyana
Viyana tarihi için önemli bir saraydır. İçerisindeki müzede bulunan servis ürünlerini, kristal bardakları ve masa örtülerini görmelisiniz. Uğramadan şehirden ayrılmamanız gereken yerlerdendir.
7
Belvedere Palace and Museum / Viyana
Sarayı ve bahçesinde bulunan havuzu görmeniz gerekir. Binanın havuza düşen manzarası ise eşsiz bir görüntü sağlamaktadır. Tarihi ve asaleti bir arada bulabileceğiniz mükemmel yerlerdendir.
8
Schonbrunner Gardens / Viyana
Şehrin içerisinde bulunan yeşil alana bayılacaksınız. Şehirde bulunan hemen herkesin görmesi gereken, büyük alanda gezerek çok keyif alacaksınız.
9
Rathaus / Viyana
Gündüzü ayrı, gece ışıklandırması ile ayrı güzel olan, Viyana'nın en önemli yerlerindendir. Şehrin en eski binalarındandır ve binanın dış kısmındaki pazarda farklı etkinlikler yapılmakta ve kesinlikle görülmelidir.
10
Doğa Tarihi Müzesi / Viyana
Zengin koleksiyona sahip olan bir müzedir. Aileniz ile harika vakit geçirebileceğiniz, doğa ötesini görebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
11
Schlosspark Schönbrunn / Viyana
Schönbrunn Sarayı'na gidince görülecek mikemmel bir bahçedir. Boyunuzu aşan bitkiler ve labirentler ilginizi çekiyorsa mutlaka görülmeli, parkın yanındaki kafede çayınızı veya kahvenizi içebilirsiniz.
12
MuseumsQuartier Wien / Viyana
Her türlü etkinliklerin olduğu, kültür ve sanatın buluşma noktasıdır. Şehirdeki genç ve entellektüellerin uğrak noktası olan bu modern yerde, çok güzel zaman geçirebilirsiniz.
13
Aziz Peter Kilisesi / Viyana
Dışarıdan çok fazla gösterişli olmayan bu kilisenin içine girdiğinde, göz alıcı ortam sizi beklemektedir. Mutlaka görmeli ve eserleri incelemelisiniz.
14
Albertina / Viyana
Küçük ve etkileyici koleksiyona sahip bir müzedir. Estetik mimariye sahip olan tabloları inceleyip, hediyelik eşyalardan alabiliriz.
15
The Third Man Museum / Viyana
Film meraklıları için harika bir koleksiyondur. Film posterleri, oyuncuların biyografileri ve film yapım hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, kapsamlı bir müzedir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
16
Stephansplatz / Viyana
Çok sayıda turistlerin ve lüks markaların bulunduğu dükkanlardandır. Kafe ve restoranlarda yemek yiyebilir, güzel zaman geçirebilirsiniz. Tarihin yoğun şekilde hissedildiği yerlerdendir. Yürüme mesafesindeki nehir kenarına giderek keyfinize bakabilirsiniz.
17
Austrian National Library / Viyana
Şehre gelince mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Kitapların kokusunda büyüleneceğiniz unutulmayacak yerlerdendir.
18
Ringstrasse / Viyana
Viyana'nın önemli yerlerindendir. Kilise, müze, parlamento ve belediye binası gibi önemli yapıların bulunduğu bir caddedir. Tramvayla veya yürüyerek gezebilirsiniz.
19
Rathaausplatz / Viyana
Şehirdeki mutlaka görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Harika bir mimariye sahip olan belediye binasını görmeden şehirden ayılmayın.
20