Vilnius'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

14 Ocak 2016

Vilnius Old Town / Vilnius
Şehrin kalbinin attığı, tarihi yapıların bulunduğu harika yerlerdendir. Kesinlikle gidip görmeli, restoranlarında yemek yemelisiniz. Mimarileri incelemeyi ihmal etmeyin.
1
Aziz Anne Kilisesi / Vilnius
Küçük ve etkileyici kiliselerdendir. Mimari açıdan dikkatleri üzerine çeken kiliselerdendir. Kesinlikle görülmelidir. Büyülenmemeniz elde değil.
2
Aziz Peter ve Paul Kilisesi / Vilnius
Şehirdeki, benzersiz ve büyüleyici kiliselerdendir. İçerisini gezmeli, heykellerini incelemelisiniz. Mimarisine bayılacaksınız.
3
Gediminas Kulesi / Vilnius
Tüm şehri ayaklarınız altına sermek istiyorsanız, tam size uygun bir konumdur. Harika bir manzaraya sahip olan kuleye mutlaka gelmeli ve fotoğraf çekmelisiniz. Uğramadan, şehirden ayrılmayın.
4
KGB Museum (Genocido Auku Muziejus) / Vilnius
Şehirdeki ilginç ve bilgi verici müzelerdendir. Litvanya tarihi ve katliamlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.
5
Gates of Dawn / Vilnius
Farklı atmosfere sahip olan tapınakları görmeden kesinlikle ayrılmamanız gerekir. Dar koridorları ve ibadet yerlerini görmeli, ahşap odalarında gezmelisiniz.
6
Money Museum of the Bank of Lithuania / Vilnius
Çekici, ilgi çekici ve görülmeye değer bir müzedir. Farklı para birimlerini tanımak ve görmek isteyenlerin uğraması gereken müzelerdendir.
7
Üç Haç Tepesi / Vilnius
Yokuş yukarı tırmandıktan sonra karşılaşılan mükemmel bir yerdir. Manzarasında büyüleneceğiniz, şehrin en güzel yerlerindendir. Mutlaka uğranmalı.
8
Katedral / Vilnius
Görkemli ve nefes kesici bir kilisedir. Kentin eski bölümünde bulunan kilisenin, iç ve dış mimarisi görenleri etkilemektedir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
9
Castle Hill / Vilnius
Tarihi ve romantikliği sevenler için görülmesi gereken yerlerdedir. Kale manzarasını görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
10
Vilnius University / Vilnius
1579 yılında inşa edilen, mimari bir yapıdır. Kütüphanelerini ve çalışma odalarını görmelisiniz. Eski şehir merkezinde bulunmaktadır.
11
Holy Spirit Orthodox Church / Vilnius
Görsel şölen sunan kiliseyi görmeden şehirden ayrılmamanız önerilir. Yeşil ve beyazın harika uyumunu görmeli, sessizliğin içinde dolaşmalısınız.
12
Uzupis / Vilnius 
Sanatçıların ve sanat eserlerinin bulunduğu, şehrin eski yerlerindendir. Sessiz ve huzurlu olan bu bölgeye gelip, hediyelikler alıp, fotoğraf çekebilirsiniz.
13
Bernardine Gardens / Vilnius
Yeşillikler arasında bulunan, şehrin en güzel parklarındandır. Rengarenk çiçekleri ve havuzları ile görsel şölen sunan yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
14
Gediminas Avenue / Vilnius
Şehrin en güzel caddelerindendir. Güzel restoranların, lüks mağazaların bulunduğu ve aradığınızı bulacağınız yerlerdendir. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzeldir.
15
Televizyon Kulesi / Vilnius
Şehrin en güzel manzaraya sahip yerlerindendir. Mutlaka kuleyi ziyaret etmelisiniz. Restoranlarına gidince de menüye bakmadan karar vermeyin. Fiyatları pahalı gelebilir.
16
Church of St. Theresa / Vilnius
Hem dışarıdan hem de içeriden, inanılmaz güzellikteki kilisedir. Şehirdeki en önemli yerlerdendir ve mutlaka ziyaret edilmeli...
17
Bernardine Church / Vilnius
İnanılmaz güzellikteki, eşsiz bir manzaraya sahip olan kilisedir. Ziyaret edebilir, mimarisini inceleyip, fotoğraf çekebilirsiniz.
18
Paneiriai (Ponar) / Vilnius
İkinci Dünya Savaşı'nda katledilen yahudilerin, yaşamlarını anlatan müzenin olduğu, dramatik bir müzedir. Ziyaret edilebilir.
19
Palace of the Grand Dukes of Lithuania, National Museum / Vilnius
Şehirdeki en ilginç yerlerdendir. Tarihe ilgisi olanların, ihmal etmemesi gereken bir müzedir. Kesinlikle gelinmelidir.
20