Venedik'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

24 Aralık 2015

Grand Canal / Venedik
Harika köprüler, kanallar, evler ve şirin pencereleri ile hayran kalacağınız yerlerdendir. Gondola binmeyi sakın ihmal etmeyin. Etkileyici mimarisi ile harika fotoğraflar çekebilir, deneyimlerin en güzelini yaşayabilirsiniz.
1
Ducal Sarayı / Venedik
San Marko meydanında bulunan önemli eserlerdendir. Sarayın büyük salonu muhteşemdir. Venedik'te bulunan yöneticiler ve yönetici sınıfı, eskilerde bu sarayda yaşamaktadır. Mutlaka görülmesi gerekir.
2
San Marko Bazilikası / Venedik
San Marko meydanında bulunan bu muhteşem yapıı mutlaka görmelisiniz. Kültür, tarih ve sanat zenginliğine sahip bu etkileyci yerin çevresinde gezebilir, sokaklarında kaybolarak harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.
3
St. Mark's Square / Venedik
Akşam yemeğnizi yedikten sonra gidilecek en güzel yerlerdendir. Etrafındaki kafelerde oturup, klasik müzik dinleyebilir, içkinizi yudumlayabilirsiniz. Tarihle buluşmak keyif verecektir.
4
Campanile di San Marco / Venedik
Venedik'i görmek için harika yerlerdendir. Asansörle yukarı çıkarak, şehrin en güzel manzarasını izleme fırsatı bulursunuz. Fotoğraf ve video çekmeyi unutmayın.
5
Teatro La Fenice / Venedik
İtalya'nın en güzel opera binalarındandır. Venedik'e gidersiniz kesinlikle uğramanız gereken yerlerdendir.
6
San Rocco (Scuola of St. Rocca) / Venedik
Tavan resimleri Tinterentto tarafından yapılmıştır ve ilgililerin çok dikkatini çekmektedir. Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Görmeden dönmeyin.
7
San Giorgio Maggiore / Venedik
Çok güzel bir kilisedir ve Venedik görüntüsü bir harikadır. Çan Kulesi manzarasını görmeli ve mutlaka fotoğraf çekmelisiniz.
8
Peggy Guggenheim Collection / Venedik
Güzel ve değerli koleksiyonların bulunduğu, kefiyli mekanlardandır. Bahçesindeki güzel çiçekleri, kanalın kenarındaki terası ile harika dakikalar geçirebilir, arka bahçesinde dinlenebilir, kafesinde oturabilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
9
St. Mary of the Friars / Venedik
Ahşap işçiliği ile görenleri kendine hayran bırakan en güzel yerlerdendir. Dışarıdan bakıldığı zaman kilisenin büyüklüğü belli olmuyor ama içeri girildiği anda anlaşılıyor.
10
Musica A Palazzo / Venedik
Venedik'e gidipde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Harika zaman geçireceğinize eminiz. Müzede eski ve değerli müzik aletlerine bakabilir, yetenekli müzisyenleri dinleme şansını yakalayabilirsiniz.
11
Cannaregio / Venedik
Mükemmel manzaraya sahip olan bir yerdir. Sokak satıcıları ve küçücük mağazaları güzelliğine güzellik katmaktadır. Mutlaka görün ve gün batımını izletin.
12
Dorsoduro / Venedik
Sakin olmasına rağmen, çok sevimli bir yerdir. Antik dükkanlar, meydanlar, galeriler ve kafeleri ile harika bir yerdir. San Marco meydanına yakın olmasına rağmen sakindir ve turist az sayıdadır. Mutlaka uğranmalı...
13
Gioielleria Eredi Jovon / Venedik
Venedik'te kaçırılmaması gereken harika bir deneyimdir. Mağaza içerisinde bulunan her şey, birinci sınıf kalitededir. Dükkan çalışanlarının hizmeti ve sıcaklığı ile daha da güzel yer haline dönüşmektedir.
14
Santa Maria Della Salute / Venedik
Venedik'in hemen her yerinde görünen bir yapıdır ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekir. Karşı kıyıdan fotoğraflarını çekebilir, zemin ve tavan mimarisini inceleyebilirsiniz.
15
Basalica dei Frari / Venedik
Ahşap oymaları ve önemli tabloları olan kilise, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Kilisenin içerisindeki anıt mezarları da görmeyi ihmal etmeyin.
16
Ca'Rezzonico / Venedik
Dikkat çekici, görkemli saray içerisinde bulunan sanat galesinden etkilenmemek mümkün değil. Konum olarak da harika olan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.
17
Libreria Acqua Alta / Venedik
Venedik'te görülmesi gereken, romantik bir kitap dükkanıdır. Çok orijinaldir ve her dilden kitap bulmanız mümkündür. Dükkanın ortasında küvetin içerisinde de kitap doludur. Harika bir atmosferdir.
18
Laguve von Venedig / Venedik
Kanalları, müzeleri, sokakları, kafeleri ve daha birçok yerine hayran kalacağınız bir yerdir...Cam Üfleme Sanatı sergisi mükemmeldir. Mutlaka görmeli ve tekne yolculuğu ile Murano'dan geri dönmelisiniz. Kesinlikle gidilmeli...
19
Torre dell'Orologio / Venedik
San Marco meydanında yer alan saat kulesidir. Saat, her zaman doğruyu gösterir. Meydanın güzel görümesini sağlayan önemli yerlerdendir. Görülmeli...
20