Vazelinin Değişik Kullanım Alanları

16 Ekim 2015

Vazelini kirpikleriniz için kullanabilirsiniz. Vazelini gece kirpiklerinize sürün, kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.
1
Eğer çatlamış ve kurumuş dirseklere sahipseniz, vazelin sürüp sonucu görebilirsiniz. Dirseklerinizin yumuşadığını ve çatlakların iyileştiğini göreceksiniz. Cildinizin canlanmasını sağlar.
2
Parfümlerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız, parfüm sürdüğünüz yerlere vazelin sürüp, kokunuzun hiç gitmemesini sağlayabilirsiniz.
3
Geceden kalmış makyajınızı vazelinle temizleyebilirsiniz. Vazelini makyaj temizleme malzemesi olarak da kullanabilirsiniz.
4
Vazelini kaşlarınızı almadan önce, kaşlarınıza sürüp yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Kaşlarınızın vazelinle yumuşamasını sağlayıp, alırken acı duymamayı da sağlamış olabilirsiniz.
5
Saçlarınız yıpranmış ve kurumuşsa, vazelin sürebilirsiniz. Vazelin saçların yumuşamasını, canlanmasını sağlar.
6
Yazın güneşte yandıysanız ve yanmadığınız yerleriniz varsa o bölgelere vazelin sürerek, aradaki farkı kapatabilirsiniz.
7
Makyaj yaparken kıyafetinize bulaşırsa, bunu vazelinle temizleyebilirsiniz. Kıyafetlerinize bulaşmış makyajı her zaman vazelinle çıkarabilirsiniz.
8
Vazelin çok güzel bir peelingdir aynı zamanda. Vazelini deniz tuzuyla karıştırıp, duştan sonra cildinize sürebilirsiniz.
9
Kulak memenizi deldireceğiniz zaman o bölgeye vazelin sürerek, çekeceğiniz acıyı en aza indirebilirsiniz. Vazelin o bölgenin kayganlaşmasını sağlar.
10