Varşova'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

04 Ocak 2016

Lazienki Park / Varşova
Varşova merkezinde bulunan, doğa ile huzurun merkezinde bulunan bir parktır. Yeşilliğiyle dikkat çekmektedir. Çimlere uzanabilir, göl kenarında gezebilir, kitap okuyabilir veya kafesinde zaman geçirebilirsiniz. Mutlaka gelmelisiniz.
1
Old Town / Varşova
Etkileyici binalar ve sokaklarını mutlaka gezmelisiniz. Küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş yapabilir, güzel kafelerde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
2
Varşova Ayaklanma Müzesi / Varşova
Şehirdeki etkiletici müzelerdendir. 2. Dünya Savaşı'nda büyük yaralar almış, ülke tarihi için çok nemli yerlerdendir. Ziyaret ederek, dönem hakkında fikir edinebilirsiniz.
3
Polin Museum of the History of Polish Jews / Varşova
Harika tasarımı ve nefes kesici mimarisi ile görülmesi gereken bir yapıdır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
4
Old Town Square Market / Varşova
Meydanın ortasında durarak, binaların savaştan sonraki mükemmel restoresini inceleyebilir, çevresindeki restoranlarında yemek yiyebilirsiniz. Şehrin en önemli yerlerindendir.
5
Krakowskie Przedmiescie / Varşova
Dünyanın en güzel caddelerinden biridir. Şirin ve tarihi dokusu ile dikkat çeken bu yerde mutlaka fotoğraf çekilmeli ve kafelerinde zaman geçirmelisiniz.
6
Castle Square (Plac Zamkowy) / Varşova
Varşova'nın en eski şehir merkezlerindendir. Sokak müzisyenlerini dinleyebilir, kafelerinde zaman geçirebilir, arnavut kaldırımlarından oluşan sokaklarında gezebilirsiniz.
7
Copernicus Science Centre / Varşova
Kaç yaşında olursanz olun, kesinlikle öğrenmenizi ve eğlenmenizi sağlayacak önemli yerlerdendir. Film gösterimmlerine katılabilir, konserleri dinleyebiirsiniz. Biletleri önceden almayı ihmal etmeyin.
8
Nowy Swiat / Varşova
Varşova'nın en popüler caddelerindendir. Her markayı bulabileceğiniz, cadde üzerinde sıcak şarap içebileceğiniz, minik barlarda dinlenebileceğiniz eşsiz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
9
Monument to the Warsaw Uprising Fighters / Varşova
Adliye binasının hemen yanında bulunan görkemli bir anıttır. Bu ilginç asker anıtı ile fotoğraf çektirmeyi unutmayın.
10
Royal Castle / Varşova
Polonya Kraliyetinden kalan izleri sergileyen, şehir merkezine çok yakın bir yürüyüş mesafesindedir. Tarih meraklıları için mutlaka görülmeye değer yerlerdendir.
11
University of Warsaw Library / Varşova
Dünyanın en güzel manzaralı küütüphalelerinden biri olan, iç mimarisi ve bahçesi ile bilim müzesine benzeyen harika bir yapıdır. Bayılacaksınız.
12
St. Anne's Church (Kosciol Swietej Anney) / Varşova
Varşova'nın en güzel kiliselerinndedir. Bu atmosferin tadını çıkamalı, huzur ve sessiz alanda zaman geçirmelisiniz. Mutlaka görülmeli...
13
Lazienki Palace / Varşova
Küçük ve sevimli bir saraydır. Yemyeşil suyu, harika manzarası ile görülmesi gereken en önemli yerlerdendir.
14
Jewish Ghetto Memorial / Varşova
Yahudi tarihi için en önemli yerlerdendir. Basit bir anıt gibi görünmesine rağmen, kesinlikle görülmeli ve hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
15
Chopin Monument / Varşova
Çok güzel ve bakımlı bir bahçede bulunan bir heykeldir. Bahar ve yaz aylarında, çevresindeki çiçekler ile daha da güzelleşmektedir. Mutlaka görülmelidir.
16
Tomb of the Unknown Soldier (Grob Neiznanego Zolnierza) / Varşova
Şehirde ziyaret edilmesi gereken önemli asker mezarlığıdır. Tarihi hakkında bilgi edinilmelidir.
17
Jewish Cemetery (Cmentarz Zydowski) / Varşova
Şehirdeki hazinelerden biridir. Mezarlığın farklı atmosferini mutlaka yaşamalıdır. Tarihe ilgisi olanların görülmesi gereken yerlerindendir.
18
Powazki Cemetery / Varşova
Eski mezarlar ve güzel heykellerin bulunduğu bir mezarlıktır. Mimari başyapıtların olduğu, unutulmaz bir deneyim yaşayacağınız farklı yerlerdendir.
19
Zlote Tarasy / Varşova
Şehirde alışveriş yapacakların en çok tercih ettiği yerlerdendir. Yemek yiyebilir, kahvenizi içebilir ve farklı yemek satan dükkanlardan ürünler alabilirsiniz.
20