Van'da Gezilmesi Gereken Yerler

06 Mayıs 2016

Akdamar Kilisesi
Kral I. Gagik'in isteğinden dolayı, 915-921 senelerinde yaptırılmıştır. Şimdilerde müze olarak ziyaret edilebilen kilise, harika manzaraya sahiptir.
1
Şeytan Köprüsü
Mahi Çayı üzerinde inşa edilen, şehrin en güzel yerlerinden biridir. XIII. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen köprüden, fotoğraf çektirmeden ayrılmayınız.
2
Van Gölü
Nemrut Dağı'nın patlaması sonucunda meydana çıkan, Van'ın Tatvan ilçesinde bulunan ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilen yerlerdendir. Kesinlikle görülmeli.
3
Halime Hatun Kümbeti
Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan ve 1335 senesinde inşa edilen tarihi yerlerdendir. Etrafındaki süslemeleri ile dikkat çeken kümbeti mutlaka görmelisiniz.
4
Van Kalesi
M.Ö. 840 - M.Ö 825 tarihleri arasında, Urartu Krallığı tarafından yaptırılmıştır. Van Gölü kıyısında, sert kayalık üzerinde inşa edilen yapıyı mutlaka görmelisiniz.
5
Erçek Gölü
Şehrin doğal güzelliklerinden biri olan, kuşların geçiş noktalarından biri olan önemli yerlerdendir. Kesinlikle görülmeli.
6
Muradiye Şelalesi
Piknik yapabileceğiniz, serinleyebileceğiniz, doğallığı ile görenleri büyüleyen yerlerdendir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
7
Adır Kilisesi
1621 senesinde yapıldığı tahmin edilen, tarihi kalıntıları ile büyüleyen kiliseyi mutlaka görmeli, manzarasını izlemelisiniz.
8
Hoşap Kalesi
Van'ın Gürpınar ilçesinde yer alan, tarihi görüntüsü ile görenleri büyüleyen yerlerdendir. Sarp yamaç üzerinde bulunan kaleyi mutlaka görmelisiniz.
9
Ayanis Kalesi
Doğu Anadolu'nun doğal ve tarihi güzelliklerinden olan ve şehir merkezine yarım saat uzaklıkta olan tarihi kaleyi görmeli, zaman geçirmelisiniz. Fotoğraf çekmeyi unutmayın.
10