Uyku Pozisyonu Karakterinizi Ele Veriyor

17 Nisan 2020

Kollar Açık Yan Yatış: Araştırmalar sonucu insanların yaklaşık %13'ünün bu şekilde uyuduğu görülmüştür. Kolların yana doğru açık olduğu, bacakların aşağıya uzatıldığı pozisyondur.
1
Bu şekilde uyuyan insanların iletişime açık fakat şüpheci yapılarının olduğu söylenmektedir. Kolay kolay arkadaş edinmezler fakat edindikleri zaman da arkadaşlıkları bozulmaz. Bu şekilde uyuyan kişiler yastık bulmakta zorlanmaktalardır.
2
Deniz Yıldızı Yatışı: Bu pozisyonda yatanların kolları ve bacakları yanlara doğru açılmış şekilde sırt üstü şekilde uyurlar. İnsanların sadece %5'i bu şekilde uyumaktadır.
3
Bu şekilde uyuyan kişiler iyi arkadaş olurlar. Çünkü hem gerektiği zaman yardımcı olmaktan mutlu olurlar hem de iyi bir dinleyicilerdir. Bu pozisyonda uyuyanlarda genellikle sırt ağrısı görülebilmektedir.
4
Kollar Yanda Dik Olarak Yatma: İnsanların yaklaşık %15'i bu şekilde uyumaktadır. Bu uyku pozisyonunda kollar ve bacaklar dik, tek tarafa doğru olan yatış pozisyonudur.
5
Bu şekilde uyuyan kişiler genel olarak sosyal, sevecen ve kabalık ortamları seven kişilerdir. Bu pozisyonda uyumak aslında oldukça zordur. Bu pozisyonda uyurken rahat eden kişiler, genelde rahat edebilecekleri yastık bulmakta zorlanırlar.
6
Asker Yatışı: İnsanların yaklaşık %8'i bu şekilde uyumaktadır. Sırt üstü yatarak kolların ve bacakların aşağıya dik olarak indiği yatış pozisyonudur.
7
Bu pozisyonda uyuyan kişiler genellikle sessiz ve içlerine kapanıktır. Ayrıca fazla gürültüyü sevmezler. Bu şekilde uyuyan insanlar genellikle boyun ağrısı çekmektedirler.
8
Yüz Üstü Yatış: İnsanların yaklaşık %7'si bu şekilde yatmaktadır. Yüz üstü yatış pozisyonunda eller iki yana açık, bacaklar düz olarak aşağıya doğru inmektedir. Baş bir tarafa doğru dönük olur.
9
Bu pozisyonda uyuyan kişiler genellikle sosyal ve atılgan yapıda olsalar da iç dünyalarında gergin bir yapıya sahip olabilirler. Eleştiriyi ve sıradışı durumları sevmezler. Sağlık açısından karın üzeri uyumak iyi değildir. Fakat bel fıtığı olanlar için ideal bir uyuma pozisyonudur.
10
Fetüs/Cenin Pozisyonu: Araştırmalara göre insanlar arasında en yaygın uyku pozisyonu budur. Tek tarafımız üzerine, dizler hafif şekilde karına doğru çekik uyuma pozisyonudur.
11
Bu pozisyonda uyuyan kişiler genellikle hassas bir yapıya sahiptirler. Yeni tanıştıkları kişilere karşı ilk başta çekingen davransalar da zamanla rahatlarlar. Ayrıca bu uyuma şekli omurga rahatsızlıkları ve ağrılara iyi gelmektedir.
12