Uşak'ta Görülmesi Gereken Yerler

05 Mayıs 2016

Blaundus Antik Kenti
Helenistik Dönemi'nin önemli yerlerinden olan, şimdilerde ise SİT alanı olarak bilinen, kaya mezarlar, tiyatro ve tapınakların bulunduğu yeri görmelisiniz.
1
Cimcim Çeşmesi
1896 senesinde yapılmış olan, kesme taşları ve motifleri ile ünlenmiş olan çeşmedir. Oyna sanatının kusursuz örneklerinden olan çeşmeyi mutlaka görmelisiniz.
2
Uşak Tarihi Evleri
Hem Osmanlı hem de Cumhuriyet'in ilk senelerindeki mimarisini yansıtan evlerdendir. İki katlı evleri kusursuz görünmektedir.
3
Clandras Köprüsü
Frigyalılar tarafından yapılmış olan ve Banaz Çayı üzerinde olan, görüntüsü ve çevresi ile doğa harikası olan yerlerdendir.
4
Burma Cami
Osmanlı döneminden kalma olan, iki kubbeli camidir. Caminin yapım tarihi, 1570'lere dayanmaktadır. Mutlaka görülmeli.
5
Uşak Bedesteni
Uşak merkezde bulunan, iki taraftan da girilebilen, sarrafların bulunduğu ve yerliler tarafından Kapalı Çarşı olarak bilinen yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
6
Sebaste (Selçikler) 
Roma İmpatoru Augustus tarafından kurulmuştur. Uşak'ın Sivaslı ilçesine yakın olan yeri mutlaka görmelisiniz.
7
Karun Hazinesi
Lidyalı Kral Karun'dan kalmış eşyalardan oluşan, en değerli parçaların oluşturduğu sergidir. Kesinlikle gidilmeli ve Kanatlı Denizatı görülmelidir.
8
Ulubey Kanyonu
Dünyanın en büyük ve dikkat çekici kanyonlarından biridir. Cam terastan, harika manzarasını izlemeli, doğa harikasının tadını çıkarmalısınız.
9
Taşyaran Vadisi
Ulaşmaya çalışırken biraz eziyet çekebilirsiniz ama ne olursa olsun görülmeye değer bir manzara. Kusursuz kaya oluşumlarını görmeden şehirden ayrılmayın.
10