Ünlülerin Psikolojik Hastalıkları

19 Ağustos 2015

Yaşadıkları hayatlarla kitleleri kendilerine hayran bırakan yıldızlar bilinmeyen hastalıklarla boğuşuyor. Genelde şan ve şöhretin verdiği ağırlığa dayanamayarak büyük psikolojik rahatsızlıklara sürüklenen ünlüler normal yaşama dönmek için şöhretin kazandırdığı paraları doktorlara harcıyor. İşte psikolojik hastalıklara yakalanan ünlüler ve rahatsızlıkları…
1
MEHMET ALİ ERBİL
Mehmet Ali Erbil yıllar önce yakalandığı “Kaçış Sendromu” hastalığıyla başı büyük dertte. Sürekli doktor gözetiminde olan ünlü şovmen birçok kez yoğun bakıma kaldırıldı. Hastaneye son kaldırıldığında açıklama yapan Doktoru Jan Klod Kayuka, tedavi için 28 günlük sürede 16 litre ilaç verdiğini söyledi.
2
ROBERT DOWNEY JR
Dünyaca yıldız oyuncu Robert Downey Jr. iki uçlu duygu durum bozukluğu için alkol ve uyuşturucuya yöneldi. Diğer dünyaca ünlü yıldızlar gibi o da “Bipolar Duygu Durum Bozukluğu” hastalığıyla boğuşuyor.
3
MARİLYN MONROE
Dünyanın en popüler kadını Marilyn Monroe da şah şahlı hayatının ardında psikolojik hastalıkları yatan ünlülerden. Belki de popülerliğin verdiği ağırlığı kaldıramayan Monroe “manik depresif” hastalığıyla boğuşuyordu.
4
KURT COBAİN
1990'lı yıllarda Grunge akımının öncüsü olan rock müziğin önemli isimlerinden Kurt Cobain, “Bipolar Duygu Durum Bozukluğu” hastalığıyla boğuştu. Bu hastalığını bir sanata çeviren Cobain, eserlerini hastalığında yaşadığı duygularla yazdı.
5
RUSSEL BRAND
Dünyaca ünlü aktör ve komedyen Russel Brand’da “Bipolar Duygu Durum Bozukluğu” hastalığına sahip bir diğer ünlü. 
6
SEZEN AKSU
Minik serçe gençliğinden bu yana “panik atak” hastalığıyla boğuşuyor. Dünyaca ünlü uzmanlarla tedavi gören minik serçenin başı bu hastalıkla büyük dertte.
7
MÜNİR ÖZKUL
Yeşil Çam’ın efsane isimlerinden olan Münir Özkul, büyük bir “şizofreni” hastası. Bu hastalık için yoğun tedavi görse de ilerleyen yaşından dolayı önüne geçilemiyor.
8
NURSELİ İDİZ
Uzun yıllardır alkolik olarak basında yer alan Nurseli İdiz, aslında “Bipolar Duygu Durum Bozukluğu” hastalığıyla yıllardır mücadele ediyor.
9
MEL GİBSON
Dünyada sayısız hayranı olan Mel Gibson, hareketli hayatın verdiği heyecanla alkol ve uyuşturucu batağına sürüklendi. Konuyla ilgili açıklama yapan ünlü yıldızın doktoru “Bipolar Duygu Durum Bozukluğu” hastalığına yakalandığını açıklamıştı.
10