Ülkemizden Guinnesse Rekorlar Kitabı'na Giren Ölümler

22 Mart 2016

Karabük Demir Çelik Fabrikası’nda çalışan bir işçi, 2.450 santigratlık fırında sigarasını yakmak için 600 tonluk pres makinasının arasından eğilerek geçmek istedi. Ancak o sırada ayağı kayan işçi, fırının içerisine düşerek öldü. 
1
Rize’nin Tunca Köyü’nde bir kişi ayakkabısının içerisine kaçan taşı çıkarmak için elektrik direğine tutundu. Bunu gören köyden bir kişi, direğe tutunan kişiyi elektrik çarptığını sanması üzerine kürekle kafasına vurup öldürdü. 
2
Kocaeli’nde bir gemi mühendisi, geminin buhar kazanını kontrol etmek için içerisine girdi ve bunu bilmeyen bir gemi personeli de buhar kazanının kapısını kapattı. Geminin sefere çıkması sonucu mühendis buhar kazanında öldü.
3
İstanbul Ayazağa Sanayi Sitesi’ndeki bir marangozda çalışan işçiler, öğle yemeği için kompresörle üzerlerini temizlemek için sıraya girdiler. Ali adındaki bir marangoz çalışanı, şaka maksatlı olarak havayı arkadaşı Burhan’ın neticesine doğru tuttu. Bunun üzerine Burhan’da şakaya şakayla karşılık vermek için kompresörü arkadaşının makatına soktu. Bağırsakları patlayan Ali hastanede can verdi. 
4
Adapazarı-Hendek otobanında seyir halinde giden bir araçta oynak müziğin çıkması üzerine şoför arabayı sağa sola dans ettirirken iki arabayla kaza yaptı. Sonuç ise araçtan sağ kurtulan olmadı.
5
İstanbul Dudullu’da bir köy nişanı sırasında balkona 50 kişi çıkması sonucu balkon çöktü. 45 ölü...
6
Konya’da bir fabrikada farklı vardiyalarda çalışan baba ve oğul, bir akşam vardiya çıkışında motorla seyir halindeyken birbirlerine selam vermek istediler. Ancak feci şekilde çarpışarak can verdiler. 
7
Erzurum’da bir berber müşterisinin rahatlaması için boynunu sağa sola çevirerek masaj yaptığı sırada boynunu kırdı ve müşteri öldü.
8
Kahraman Maraş’ın Çoğulhan Kasabası’nda bir kurban bayramı günü, sahibinin elinden kaçan bir koç, sahibini boynuzlayıp öldürdü.
9
Bitlis’te bir çoban, ot yemeyen koyununu yanındaki tüfeğin dipçiği ile dövmeye başladı. Ancak tüfek ateş alınca çoban kalbinden vurularak öldü.
10
Nüfus sayımının yapıldığı gün, kimsenin yollarda olmadığı bir vakitte Gebze Tem otoyolunda giden bir sayım görevlisi bariyerlere çarparak öldü. 
11
12
13
14
Tokat’ta bir avcı köpeğiyle ormana avlanmaya çıktı. Tuvalet yapmak için duran avcı tüfeğini bacağının arasına kıstırdı. O sırada köpeği dizlerine atlayınca silah ateş aldı ve avcı çenesinden vurularak öldü.
15
İstanbul Sultanbeyli’nde bir kişi, midesine sinek kaçınca ağzına sinek öldürme ilacını sıktı ve feci şekilde can çekişerek öldü.
16
Datça’ya gezmeye giden bir aile, ormanda buldukları zehirli mantarları yiyerek öldü.
17
Bozcaada’da Ziraat Bankası’ndan para çekmeyen bir isteyen bir kişi, bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu öldü.
18
Gaziantep’te bir tarlaya giren iki koyun, orada bulunan inşaat kumunu dağıttı. Tarla sahipleri ile koyun sahipleri arasında kavga çıktı ve 5 kişi öldü.
19
Trafik kazası sonucunda araçtan yaralı olarak çıkarılıp ambulansla hastaneye giderken ambulansın kaza yapması sonucu ülkemizde birçok kişi öldü.
20
Bebek seven bir dadı, bebeği yukarı doğru fırlatırken bebeğin kafası tavanda asılı olan pervaneye geldi ve bebek orada öldü.
21
Amerikan Northwest Havayolları’na ait bir DC-10 uçağının iniş takımları yuvasına gizlenen bir Türk donarak can verdi.
22
Bodrum Yalı Kavak’ta bir kişi, evindeki tahtakurusu böceklerden kurtulmak için ilaçlama yaptığı sırada uykuya dalınca zehirlenerek öldü.
23
Antalya’da ağacın dalını kesmek için ağaca çıkan bir vatandaş, oturduğu dalı kesmeye başladı. Ancak bunun farkına yere çakılınca varan bu kişi, hastanede can verdi.
24
Ormana çilek toplamaya giden köylüleri, avcılar yaban hayvanı sanarak vurdu. 2 ölü…
25
İstanbul Göztepe’de lunapark görevlileri, gece vakti uçan sandalyeyi çalıştırıp binince inecekleri zaman durduracak kimsenin olmaması sonucu sabaha kadar kusarak öldüler.
26