Ukrayna Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

12 Aralık 2015

Odessa National Academic Opera and Ballet Theater / Odessa
Fotoğraflar görüntülerinden daha güzel ve estetik bir yapıdır. Çok güzel ve bakımlı opera binasıdır. Kendinizi özel hissedeceğiniz bu yere uğramadan geri dönmeyin.
1
Kiev-Pechersk Lavra- Caves Manastırı / Kiev
Derin duygular veren bir manastırdır. Mükemmel mimarisi ile dikkat çeken ve görülmesi gereken yerlerdendir. Kiev'in panaromik manzarasının tadını çıkarın.
2
Vorontsov Sarayı / Alupka
Etkileyici mimariye sahip bir saraydır.Atmosferine bayılacaksınız. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
3
Market Square / Lviv
Lviv gezinizde çok vakit geçireceğiniz yerlerden birisidir. Çok hareketli ve aradığınızı bulabileceğiniz yerlerdendir. Tiyatrodan hediyelik eşya satan dükkanlalara kadar olan bir caddedir.
4
Old Town / Lviv
Lviv'e gelinince ilk rota burasıdır. Her şeyin bulunduğu bir yerdir. Kafe, restoran, hediyelik eşya ve müzelerin yer almaktadır. Dolaşmadan ülkeden kentten ayrılmamanız gereken yerlerdendir.
5
35 Battery Museum / Sevastopol
Ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Son derece etkileyicidir ve yeraltı zenginlikleri hakkında fikir sahibi olursunuz..
6
Monument to the suken ships / Sevastopol
Görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Burada bulunan köprünün altından evlenmemiş kızlar geçerse, hemen evleniyormuş(!)
7
Aziz Sophia Katedrali / Kiev
Kiev'in en iyi simgelerindendir. Kapı girişindeki çan kulesini görmeyi ve katedralin ikinci katına çıkmayı ihmal etmeyin. 
8
Panorama Museum on the Siege of Sevastopol / Sevastopol
Resim ve objelerin bakımlı ve temiz olan bu müzede şehirdeki en güzel gezilecek yerlerdendir. Ukrayna Sevastopol'a gelip görmeden gitmeyin.
9
Gorky Park / Kharkiv
Büyük, bakımlı ve tertemiz bir parkın içerisinde bulunan lunapark, insanların en çok gelmeyi tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.
10
Chersonesus / Sevastopol
Denizin kenarında mükemmel bir yerdir. Mutlaka görülmesi gereken, iyi korunmuş bu bölgeyi, özellikle yaz aylarında görmek keyif verecektir.
11
Golitsyn Path / Sudak
Tertemiz bir doğanın içerisinde kaybolmayı kim istemez ki... İşte Sudak'a gelince ilk gelince görülmesi gereken yerlerden bir tanesi...
12
Aziz Michael Katedrali / Kiev
Kiev'de görülecek değerleri yerlerden biridir. Katedralin ortasındaki altın kubbeleri ile Ortodoks Kilisesidir. Katedralin önündeki meydan, Kiev'in en büyük meydanlarındandır. 
13
Lviv City Hall / Lviv
Ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir yerdir. Şehri kuş bakışı görmek isteyenler de Rutusha'ya dar ve dik merdivenlerden çıkarak izleyebilirler. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz yerdendir.
14
Ai-Petri / Koreiz
Bulutların arasındaki mükemmel manzarada kendinizde geçebilirsiniz. Genelde yağmur yağar ama vakit çok keyifli geçer. Görmeden şehirden ayrılmamanızı şiddetle öneririz.
15
Andriyivski Uzviz / Kiev
Kiev'in meşhur caddelerindenddir. Sokak satıcılarından hediyelik eşya almayı ihmal etmeyin. Antika eşyalara merakı olanlarda buradan memnun kalırlar. Kesinlikle pazarlık yapın.
16
Livadia Palace / Livadiya
Tarihi gezileri seveler için çok güzel bir yerdir. Önemli tarihi olaylara ev sahipliği yapan bu bina 2 katlıdır. Bahçesini gezmeden ayrılmayın.
17
Nikita Botanical Gardens / Yalta
Ukrayna'nın zehir gibi soğuğuna dayanabilen ağaçları görmek, size iyi gelecektir. Harika bir doğa manzarasına sahiptir ve ziyaret zamanınızı Mayıs'a ayarlarsanız iyi edersiniz.
18
Residence of Bukovynian Metropolitans - Chernivtsi National University / Chernivtsi
Ziyaret etmek için güzel yerlerdendir. Çok beğeneceğiniz botanik bahçesi ve zengin iç dekora sahiptir. Mutlaka görün deriz.
19
Primorsky Bulvarı / Odessa
Gezmek için mükemmel bir caddedir. Aydınlarmalarıyla, müzikal hareketleri ile mutlaka bir havasını alın deriz. Yakınlarında kafeler bulunur.
20