Twitter'da Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?

29 Temmuz 2015

Profil ve Arka Planı Özelleştirin
Öncelikle hesabınızın sizi yansıtması için, Twitter profiliyle fazla ilgilenmeniz gerekmektedir. Twitter fotoğrafı boyutu küçük olduğundan, tüm suratı gösteren bir fotoğraf tercih etmeniz daha çok dikkat çekecektir. Ayrıca özellikle kendinizle ilgili, kişisel bir arkaplan kullanmanız da gerekmektedir.
1
Tweet Zamanlaması Doğru Olmalı
Attığınız tweetlerin zamanlaması da çok önemlidir. Verimsiz bir zamanda attığınız tweet, takipçilerinizin o saatlerde twitter'da olmamasından dolayı görünmeyebilir ya da başka tweetlerin arasında kaynayabilir. Bunun için tweetlerinizin etkileşim ve retweet miktarına bakarak size uygun tweet zamanını bulabilirsiniz.
2
Takipçilerinizle Etkileşimde Olun
Takipçilerinizin sorduğu her soruya cevap vermeye çalışın. Bunun için en kolay yol, Tweetbeep'in özelliği sayesinde Twitter'da hakkınızda söylenen her şeyden e-mail yoluyla haberdar olmaktır.
3
Attığınız Twitlere Özen Gösterin
Attığınız tweetler bilgi ya da mizah içerdiğinde daha çok ilgi çekecektir. Bu sebeple tweetlerinizde bunlardan biri olmalı, hatta üçünü birden kapsarsa en çok paylaşılanlardan biri olacaktır.
4
Takip Edeceğiniz Kişilere Dikkat Edin
Twitter'da yalnızca attığı tweetleri ilginç bulduğunuz kişileri takip etmelisiniz.
5
Süreklilik Sağlayın
Twitter kullanırken bir diğer önemli nokta devamlılık sağlamaktır. Günlük sorular ve sorunları ya da aylık konuları devamlı bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.
6
Popüler Tweetlerinizi Tekrar Edin
İlgi gören tweetlerinize tekrardan göz atın ve yeniden paylaşın. Bazı kişilerin gözlerinden kaçmış olabilir.
7
Diğer Hesaplarınızı Görünür Kılın
Twitter dışında diğer sosyal medya hesaplarınızı da paylaşın. Bu sayede sizi daha çok insanın takip etmesini sağlayabilirsiniz.
8
Rehber Olun
Bir konuda uzmansanız, bildiklerinizi paylaştığınızda bunlardan faydalanmak isteyen insanlar çok olacaktır. Bu yüzden uzman olduğunuz konularda daha çok paylaşım yapmalısınız.
9
Faklı Bilgiler Verin
Tweetlerinizde farklı bir bilgi, yaklaşım ve üslup kullanın. Bu özellikleri taşıyan tweetler daha fazla paylaşılmaktadır.
10