Türkiye'nin En Güzel Kumsalları

14 Temmuz 2015

OVABÜKÜ: Datça Yarımadası'nın çok fazla bilinmeyen kumsallarındandır. Kumsalın etrafı ormanla kaplıdır. Buraya gittiğinizde gerçekten huzuru bulucaksınız.
1
GEMİLER KOYU: Kabalık olan Ölüdeniz sahilinde sıkıldığınızda ve kafanızı dinlemek istediğinizde Hisarönü'nden kalkan otobüslere ya da teknelere binerek ulaşabilirsiniz. Çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı bu kumsala bayılacaksınız.
2
ÇIRALI KOYU: Olympos'un komşusu olan Çıralı, sakin ve ağaçlarla çevrili bir koydur. İki dağ arasında bulunan bu koy doğasıyla gerçekten büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. 
3
GÜNLÜKLÜ KOYU: Hafta sonu yeral halkın kamp kurmak, gün batımını seyretmek için çok fazla tercih etmesinden dolayı çok kalabalık olmabilmektedir. Bu yüzden daha çok hafta içi gitmeniz tavsiye edilmektedir.
4
HİSARÖNÜ: Datça Yarımadası'ndan dışarı bakan iki küçük kumsaldan oluşmaktadır. Sürekli rüzgar estiği için rüzgar sörfü yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. 
5
KABAK KOYU: Sessiz ve sadece arkasında bulunan birkaç kamp yerinden başka bir şeyin bulunmadığı bir koydur. Ölüdeniz'in tam karşısında bulunan bu koyda ilkel kumsal alanı tecrübesini yaşabilirsiniz.
6
KELEBEK VADİSİ: Dev iki yamacın arasında bulunan bu muhteşem koy, doğallığından hiç birşey kaybetmemiştir. Kumsalda elektrik, yol ve bina bulunmuyor. Taşlı patikaları aşarak ya da Fethiye Ölüdenizden tekneyle ulaşabilirsiniz.
7
ORTAKENT: Birçok kişi için aslında sır olmayan, Bodrum yolu üzerindeki sessiz ve huzur verici koydur. 
8
KAPUTAŞ: Kalkan ve Kaş arasında bulunan, yerel halk tarafından ünlü olan kumsaldır. Pırıl pırıl kumları ve rüzgarlı günlerdeki dalgalarıyla muhteşem bir kumsaldır. Kalkan-Kaş arası dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.
9
İZTUZU: Dalyan beldesi yakınlarında bulunan İztuzu plaji, deniz suyu ile tatlı su arasında bulunan nadir plajlar arasındadır. Plajda bulunan Caretta carettaların yumurta bırakmasından dolayı 20:00-08:00 arası kapalıdır. Çevresinde gürüntü çıkarmak ve ışık yakmak yasaktır.
10