Türk Futbolunda İz Bırakan Brezilyalılar

18 Eylül 2015

Vederson Da Silva
2007 yılında Türk vatandaşlığına geçen futbolcu, Gökçek ismini aldı. Wederson özellikle attığı birbirinden güzel frikik golleriyle gönülleri fethetti. 
1
Mario Jardel
Süper Mario lakaplı oyuncu Türk takımlarının yaptığı en pahalı transferlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Sezona çok iyi başlamasına rağmen ilerleyen günlerde performansı düşmüştür fakat yine de gönülleri fethetmeyi başarmıştır.
2
Ronaldo Guiaro
100. yılda gelen şampiyonluğun kilit isimlerindendi. Zago'yla oldukça başarılı bir ikili oluşturan Ronaldo, attığı sürpriz gollerle Türk futbolunda iz bırakmıştır.
3
Roberto Carlos
Gelmiş geçmiş en iyi sol bek olarak kabul edilen oyuncu jeneriklik golleriyle de hatırlanıyor. Real Madrid'de yaşadığı sayısız başarının ardından yolu Fenerbahçe ile kesişen futbolcu, Türk futboluna damga vuran isimlerdendir.
4
Carlos Capone
Galatasaray'ın Uefa Kupası'nı kazandığı sene kadrosunda bulundurduğu oyuncu, başarılı bir şekilde hem sağ bek, hem de stoper olarak görev yapabiliyordu.
5
Fabio Luciano
En golcü stoperlerden biri olan Luciano, güçlü fiziği ve topu oyuna sokma becerisiyle dikkat çekiyordu. Fenerbahçe forması giyerken Brezilya milli takımına da seçilmiş olması ne derece üst düzey bir performans sergilediğinin göstergesidir.
6
Marcio Nobre
2006 yılında Türk vatandaşlığına geçerek Mert ismini almıştır. Alex'i almaya giden transfer komitesinin çok beğenip devre arasında apar topar Fenerbahçe kadrosuna kattığı yıldız futbolcu, o sene akıllara durgunluk veren bir yarım sezon geçirdi.
7
Marco Aurelio
2006 yılında Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet ismini almıştır. Kariyerine 37 milli maç ve 2 gol sığdırarak milli takımımızın değişilmez oyuncularından olmuştur.
8
Claudio Taffarel
Taffarel, Brezilya milli takımıyla 94 ve 98 dünya kupalarına katılıp 94'te kupaya ulaşmış. Uefa Kupası Finalinde kurtardığı vuruşlarla, kulüp kariyerinin en üst noktası ulaşmıştır.
9
Alex De Souza
Sadece oynadığı futbolla değil kişiliği ile de tüm takım taraftarlarının takdirini ve beğenisini kazanmış olan maestro, güzel futbolun en önemli temsilcilerindendir. Türkiye'de gol krallığı sevinci de yaşayan oyuncu sayısız başarıya imza atmıştır. Ayrıca başarılı futbolcunun İstanbul’da heykeli dikilmiştir.
10