Tunus'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

02 Şubat 2016

Bardo Müzesi / Tunus
Osmanlı medeniyetlerinden kalma eserlerin bulunduğu, dünyaca ünlü mozaik müzesidir. Tunus'a seyahat edenlerin ilk olarak görecekleri yerlerdendir. Dolaşmaktan keyif alacaksınız.
1
Medina of Tunis / Tunus
Labirente benzer dar sokakların bulunduğu, kapalı çarşısı ile dikkat çeken hediye alabileceğiniz birçok dükkanın yer aldığı kusursuz yerdir. İnsanların cana yakınlığı ile daha da renklenen yeri mutlaka görmelisiniz.
2
Zitouna Mosque / Tunus
Fotoğraf çekilmek için uygun olan, tarihi bir mekandır. Eşsiz mimariye sahip olan cami, kesinlikle ziyaret edilmeli.
3
Cathedral of St. Vincent de Paul / Tunus
Mimarisi ile görenleri etkileyen bir yapıdır. Tunus'a giden herkesin uğraması gereken bir yerdir. Mutlaka ziyaret edilmeli, bulunduğu sokakta zaman geçirilmelidir.
4
Bab El Bhar / Tunus
Yemek yenilecek restoranlar, çay içilecek kafelerin blunduğu, bol bol fotoğraf çekilmesi gereken çarşısının girişidir. Ana meydanı ve fıskileyeleri görmeden buradan ayrılmayın.
5
North Africa American Cemetery and Memorial / Tunus
Kusursuz ve bakımlı bahçelerin bulunduğu, özel bir bölgedir. Yeşil alanları, çiçekleri ve savaş izleri ile dingin, sakin, görülmeye değerdir.
6
Kasbah Square / Tunus
Tunus'un güvenli ve güzel alanlarından biridir. Çevresinde gezebilir, yürüyüş yapabilir, kafelerinde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Büyük ve merkezi konumda olması büyük bir kolaylık sağlar. Kesinlikle görülmelidir.
7
Theatre Municipal de la Ville de Tunis / Tunus
Dış ve iç mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan yapıdır. Kesinlikle görülmeli ve tiyatro gösterimini izlemelisiniz. Unutulmayacak deneyimlerden biri olacaktır.
8
Catacombs / Tunus
Kuzey Afrika'da, Roma saltanatının zafer dönemini yansıtan bir yapıdır. Tarihe merakı olanların görmesi gereken, anıtlardan oluşan güzel yerlerdendir.
9
Mosque Sidi Youssef / Tunus
Güzel mimariye sahip camilerden biridir. Hem manzarası, hem mimarisi hem de avlusu ile en güzel yerlerden biridir. Çevresindeki sokaklarda gezebilir, yemek yiyebilir, alışveriş yapabilirsiniz.
10
Mosque Kasbah / Tunus
Güzel mimariye sahip camilerdendir. Atmosferini hissetmeli, manzarasını görmelisiniz. Mozaik dekoru ile ilgi çekmektedir. Mutlaka görülmeli...
11
Berber Village / Tunus
İlginç kalıntıların ve evlerin bulunduğu bir şehirdir. Küçük hediyelik dükkanları, kafeleri ve sokakları ile görülmeye değer.
12
Rue Charles de Gaulle / Tunus
Çok sayıda mağazanın bulunduğu, kalabaık ve eğlenceli bir sokaktır. İster çevreyi izleyin, isterseniz alışveriş yapın. Geleneksel yiyecekleri almadan ayrılmayın.
13
Former Islamic Schools / Tunus
İslam mimarisi ve sanatı ile ilgilenenlerin kesinlikle uğraması gereken yerlerdendir. Avlusunu gezmeli, eski ve sakin sokaklarında turlamalısınız. 
14
Dar Lasram / Tunus
Tunus'un ortasında bulunan çok güzel bir konaktır. Mermer ve fayans dekorları ile dikkar çeken yer, turistlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir.
15
Tourbet El Bey / Tunus
Tunus'un antik bölgesinde bulunan, Tunus krallarının mezarlarının bulunduğu anıttır. İç dekoru ve seramikleri ile görülmesi gereken yerlerdendir.
16
Cimetiere Militaire Francais de Taktouna / Tunus
Askeri mezarlıkların bulunduğunu, Kurtuluş Savaşı'ndan kalma tarihi bir mekandır. Tunus'un kurtuluşundan dolayı önemli yere sahip olan bu yeri mutlaka görmelisiniz.
17
Dar Bach Hamba / Tunus
Çeşmeleri, seramikleri ve binası ile görülmesi gereken güzel yerlerdendir. Koleksiyonlarını gezmeli, müzelerini görmelisiniz.
18
Belvedere Park / Tunus
İlk bakışta hayvanat bahçesini andıran, kümes hayvanlarının da içerisinde bulunduğu güzel bir parktır. İçerisinde gezebilir, aileniz ile beraber güzel zaman geçirebilirsiniz. 
19
Maison de I'Image / Tunus
Evlerin ve kentin gelişimine olanak sağlayan, ekonomik çekiciliği olan bir yerdir. Görüntüler ve medya alanında bilgiler verilen, deney ve araştırmalar yapılan yere mutlaka uğramalısınız.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
20