Trabzon'da Görülmesi Gereken Yerler

05 Mayıs 2016

Sümela Manastırı
Trabzon'un en güzel ilçelerinden olan Maçka'da bulunan manastırdır. Şehrin en çok turist çeken yerlerinden olan eşsiz yer, "Meryem Ana" olarak da bilinmektedir. Mutlaka fotoğraf çektirmelisiniz.
1
Trabzon Kalesi
Trabzon merkezde bulunan, 5. yüzyılda inşa edildiği bilinen yerdir. Şehrin önemli simgelerinden olan Trabzon Kalesi'ni görmeden şehirden ayrılmayın.
2
Vazelon Manastırı
Maçka ilçesinde bulunan, Sümela Manastırı'nden farklı olarak da içerisinde mağara ve ayazmaların bulunduğu eşsiz yerdir. Mutlaka görülmeli.
3
Uzun Göl
Şehrin en çok duyulan ve dikkat çeken, tabiat harikası yerlerindendir. İnsanların sıcaklığına ve yöresel yemeklerine hayran kalacaksınız. Her adımda fotoğraf çekmek isteyeceksiniz.
4
Ayasofya Müzesi
Trabzon'un Ortahisar Mahallesi, Ayasofya Caddesi'nde bulunan, en önemli tarih müzelerinden biridir. Kesinlikle görülmeli...
5
Peristera Manastırı
Trabzon'un, Maçka ilçesine bağlı Şimşirli Köyü yakınlarında kurulmuş olan ve zaman geçtikçe gelişen manastırdır.
6
Boztepe
Şehri tepeden seyretmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerdendir. Gün batımını izleyebilir, akşam saatlerinde ise şehrin büyüleyici güzelliğinde unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
7
Atatürk Evi ve Müzesi
Konstantin Kabayanidis tarafından yapılmış ve kusursuz mimariye sahip olan yerdir. Atatürk, bu evde kaldığı gün, tüm varlığını Türk halkına armağan etme kararını almıştır.
8
Ortahisar Camisi
İlk yapıldığı zaman, kilise olarak yapılan yer, Fatih Sultan Mehmet'in fetih hareketinden sonra camiye çevrilmiştir. Mutlaka görülmeli ve ibadet edilmelidir.
9
Gülbahar Hatun Türbesi
Yavuz Sultan Selim'in annesi olan Gülbahar Hatun için 1506 senesinde yaptırılmıştır. Taşları ve işçiliği ile dikkat çeken türbeyi mutlaka görmelisiniz.
10