Toronto'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

20 Ocak 2016

Toronto Island Park / Toronto
Toronto şehrindeki en güzel doğal alanlardandır. Yeşillikler içerisinde yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir, göle girebilirsiniz. Unutulmaz yerlerden biridir.
1
Ripley's Aquarium of Canada / Toronto
Köpek balığının bile yer aldığı, şehrin en güzel akvaryumudur. Çocuklarınızla gidebilir, farklı balıklarla tanışabilirsiniz. Mutlaka gitmelisiniz.
2
Steam Whistle Brewery / Toronto
Çok güzel bir bira fabrikasıdır. Kesinlikle uğranmalı, biranın tadına bakılmalı, hediyelik eşya satan dükkanlarda dolaşılmalıdır. Farklı bir deneyim...
3
St Lawrence Market / Toronto
İstanbul'un Mısır Çarşısı'na benzeye bir yerdir. Kapalı bina içerisindeki kuruyemiş dükkanlarında gezmeli, balıkçılarında balık yemelisiniz. Kesinlikle görmelisiniz.
4
Royal Ontario Müzesi / Toronto
Çocukların çok seveceği ve unutamayacağı müzelerdendir.Sergilerde gezebilir, dinozar ve daha çok sayıda hayvan hakkında bilgiler alabilirler. Mutlaka gelmelisiniz.
5
Ontario Sanat Galerisi / Toronto
Şehrin en güzel ve benzersiz sanat galerileridendir. Tarihe ilgisi olanların kesinlikle gelmesi ve gezmesi gereken yerdir. Uğramadan geçmeyin.
6
Cn Kulesi / Toronto
Dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Cn Kulesi'ne, çıkmadan şehirden ayrılmayın. Şehri ayaklar altına serecek olan bu kulenin, üst katında bulunan restoranda yemek yiyebilirsiniz.
7
High Park / Toronto
Şehrin en büyük ve en güzel parkıdır. Düzenli yolları, spor yerleri ve yeşilin her tonu ile harika yerlerdendir.
8
Hockey Hall of Fame / Toronto
Hokey sevenlerin kesinlikle gitmesi ve yaşaması gereken bir deneyimdir. Tarihi bir deneyim için mutlaka gelin ve fırsatlardan yararlanın.
9
Toronto Public Library / Toronto
İçerisinde her dilde binlerce kitapların bulunduğu, Toronto'nun en büyük kütüphanesidir. Şehre gelince görülmeli, içerisindeki sakin atmosferi yaşamalısınız.
10
Distillery Historic District / Toronto
Tarihi görselliği ile ön planda olan, içerisinde galeriden mağazalara kadar her şeyin bulunduğu, güzel müziklerin size eşlik edeceği harika bir yer... 
11
Centre Island / Toronto
Şehirdeki piknik yapabileceğiniz, dinlenebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz yerlerdendir. Bisiklete binebilir, yemek yiyebilirsiniz.
12
University of Toronto / Toronto
Binaları ve kütüphanesi ile şehrin merkezinde bulunan, etkileyici bir görünüme sahip olan harika bir üniversitedir. Mutlaka görülmeli.
13
Casa Loma / Toronto
Gizli odalar ve geçitlerden oluşan, mükemmel bir kaledir. Şehri gezmek isteyenlerin, başlarda uğraması gereken yerlerden biridir. Akşam saatlerinde ise farklı bir görünüşe sahip oluyor.
14
Edwarsds Gardens / Toronto
Gününüzün tamamını ayırabileceğiniz kusursuz bir bahçedir. Çiçekleri, bitkileri ve bisiklet parkuru ile şehrin en güzel yerlerinden biridir.
15
Princess of Wales Theatre / Toronto
Harika bir atmosfere sahip bir tiyatro sahnesidir. Müzikleri ve mimarisi ile görenlerde hayranlık uyandıran bu yeri görmeli, zaman geçirmelisiniz.
16
Toronto Zoo / Toronto
Özellikle pandaları ile dikkat çeken, harika bir hayvanat bahçesidir. Ailenizle, arkadaşlarınızla gidip, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 
17
Rogers Centre / Toronto
Unutamayacağınız, harika bir deneyim yaşamak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Güzel ve büyük tesisin içerisinde yemek yiyebilir, çevresinde gezebilirsiniz.
18
Allan Gardens Conservatory / Toronto
Toronto'nun merkezinde bulunan, adeta cennetten bir köşe olan yerlerdendir. Bitki ve çiçek çeşitliliğini görebileceğiniz, güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerdendir.
19
Aga Khan Museum / Toronto
Sanatı, sanatçıları ve tarihi hakkında bilgi almak isteyenlerin, kesinlikle görmesi gereken müzelerdendir. Akşam yemeğini restoranında yiyebilirsiniz.
20