Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

17 Nisan 2019

Topuklu ayakkabı giydiğiniz gün ayaklarınız mı ağrıyor? Kendinizi çok mu yorgun hissediyorsunuz? İşte size bu dertlerinizi unutturacak çözümler...
1
İlk kural, topuklu ayakkabıya alışmaktır. Ayakkabınızı evin içinde giyin de dolaşın. İş yaparken de giyip evde alışmalısınız.
2
Evinizde giyip dolaşarak hem ayakkabının rahatlığını anlamış olursunuz hem de ayağınız acıdığı anda çıkarabilirsiniz. Ayakkabınıza tam güvenemiyorsanız 4-5 saat önce evinizde mutlaka deneyin.
3
Sürekli düz taban ayakkabılar giyen biriyseniz, ilk zamanlar acı çekmeniz gayet normaldir. Haftada 2 veya 3 kere topuklu ayakkabı giyerek alışmaya çalışın.
4
Yaz mevsiminde ayaklar sandalet ve düz ayakkabılara alıştığı için, dar kalıplarda zorluk çekebilirsiniz.
5
Topuklu ayakkabı giymeden önce, ayaklarınıza mutlaka nemlendirici sürün. Ayaklarınızı nemlendirir ve burkulmalardan korur.
6
Çok uzun boyluysanız, yüksek topuklu ayakkkabı çok da size göre değildir. Orta topuklu ayakkabıları tercih ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.
7
Yüksek topuklu ayakkabı tercih ettiğiniz zaman, içine siyah çorap giyebilirsiniz. Bu çorap, ayakkabının içindeki derinin ve meteryalin ayaklarınızı acıtmanızı engeller.
8
Yüsek topuklu ayakkabıları, çok ayakta durmayacağınız ve yorulmayacağınız günlerde ve mekanlarda tercih etmelisiniz. Davetler ve organizasyonların vazgeçilmezidir.
9
Yüksek topuklu ayakkabılarla yürürken çok dikkatli olmalısınız. Bir yere takılıp düşme ihtimaliniz ve ayağınızı burkma olasılığınız vardır. 
10