Tokyo'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

26 Ağustos 2020

Shinjuku Gyoen National Garden / Shinjuku
Tokyo'nun dingin ve sakin yerlerinden biridir. Yürümekten keyif alacağınız, piknik yapma imkanı olan bahçede gezebilir, güzelliklerini yakından görebilirsiniz.
1
Meiji Jingu / Şibuya
Tapınağın içerisinde bulunan, doğa harikası yerlerden biridir. Yol boyunca ağaçların bulunduğu yerde yürürken huzur dolacaksınız.
2
Asakusa / Taito
Şehirde görülmesi gereken tapınaklardan biridir. Uzak Doğu tapınaklarına benzeyen bu yerin çevresinde gezebilir, dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.
3
Senso-Ji Temple / Taito
Etkileyici ve görülmeye değer kiliselerdendir. Kalabalığı bitmeyen, ziyaretçi akınına uğrayan bu kiliseyi kesinlikle görmeli ve hediyelik eşya almalısınız.
4
Tokyo Metro / Tokyo
Uzak Doğu'ya ilgisi olanların kesinlikle yaşaması gereken deneyimdir. Alışveriş, ulaşım ve koşuşturmanın uyum içerisinde olduğu, her tarz insanın bulunduğu metroya binmeden şehirden ayrılmayın.
5
Tokyo Metropolitan Government Office / Shinjuku
Şehrin önemli noktalarını görebileceğiniz, yorgunluk atmak ve dükkanlarda gezmek için gidebileceğiniz bir yerdir. Kesinlikle görülmeli.
6
Ueno Park / Taito
Bakımlı ve güzel bir park içerisinde, nilüfer çiçekleri eşliğinde gezmenin verdiği huzuru hissedeceğiniz parktır. Doğanın içerisindeki müzeleri ve tapınakları keşfedin.
7
Edo-Tokyo Müzesi / Sumida
Japon halkının yaşama şeklini görebileceğiniz, harika bir müzedir. Hem çocuklara hem yetişkinlere uygun olan müzeyi mutlaka görmelisiniz.
8
Chidorigafuchi / Chiyoda
Tokyo'nun karmaşasından ve koşuşturmasından uzak olan, sakin ve sessiz yerlerden biridir. Küçük yürüyüş yollarında yürüyüş yapabilir, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
9
Tokyo Tower / Minato
Tokyo'yu izleyebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Asansörle üst katlara çıkabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz. Muazzam güzellikteki bir yer...
10
Odaiba / Minato
Dinlendirici ve eğlenceli atmosfere sahip olan, alışveriş yapabileceğiniz ve kusursuz manzaraya sahip olan yerdir. Kesinlikle görülmeli...
11
Nezu Museum / Minato
Tarih meraklılarının görmesi gereken yerlerdendir. Küçük ve etkileyici müzelerdendir, arka bahçesini gezmeyi unutmayın.
12
Tokyo Skytree / Sumida
Şehrin düzenini yukarıdan görmek isteyenler için harika bir öneridir. Dükkanlarda gezebilir, manzarayı izleyebilir, şehrin güzellikleri ile tanışabilirsiniz.
13
Ryogoku Kokugikan / Sumida
Harika zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Sumo turnuvası izleyebilir, şehrin deneyimlerinin farkına varabilirsiniz. Tadını çıkarın...
14
Tokyo City View Observation Deck (Roppongihills) / Minato
Şehrin gökyüzününe yakın yerlerinden biridir. Gün batımını izleyebileceğiniz, Tokyo'nun en güzel yerlerindendir.
15
Ginza / Chou
Ünlü markaları süslediği, uzun bir caddedir. Mükemmel bir atmosfere sahip olan kalabalık bir yerdeki, iç mimarilere bayılacaksınız.
16
Tokyo Central Railway Station / Chiyoda
Tokyo'nun en kalabalık yeridir. Genelde eğlence için tercih edilen ve şehrin merkezlerinden kabul edilen, mutlaka görünmesi gereken yerlerdendir.
17
Tokyo Ulusal Müzesi / Taito
Japon kültürü için kusursuz yerlerdendir. Tarih ve kültürleri hakkında merak edilenleri bulabileceğiniz, konumu ile dikkat çeken müzedir. Mutlaka gelinmeli...
18
Happoen Garden / Minato
Japonların, doğaya verdikleri saygıyı görebileceğiniz kurursuz bir parktır. Banklarında oturabilir, çay içebilir, havuz kenarındaki çardakta oturabilir veya yürüyüş yapabilirsiniz. 
19
Shibuya Pedestrian Scramble / Şibuya
Çok sayıda insanın bulunduğu, diğer yerlere oranla çok daha güzel olan yerlerdendir. Alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir ve gece ışıkları görebilirsiniz.
20
Tokyo City View Observation Deck / Minato
Şehrin en güzel manzarasını izleyebileceğiniz yerlerdendir. Gökyüzüne yakın olduğunu hissedeceğiniz en güzel yerdir. Gün batımını izlemeden buradan ayrılmayın.
21
Samurai Museum / Shinjuku
Japon tarihine ilgi duyanlar için kusursuz müzelerdendir. Sanat ve silahlar ile alakalı muhteşem görüntülere ev sahipliği yapan yeri görmeli, zaman geçirmelisiniz.
22
Tokyo Ulusal Müzesi / Taito
Japonya ve Japon kültürü hakkında bilgi alabileceğiniz, özel bölümlerin bulunduğu çok önemli bir müzedir. Kesinlikle görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
23
Ryogoku Kokugikan / Sumida
Sumo güreşi izleyerek keyif alacağınız yerlerdendir. Yetişkinler ve çocuklar için de uygun olan, unutulmaz zaman geçirebileceğiniz atmosferlerden... 
24
Akihabara / Chiyoda
Tokyo'daki en güzel alışveriş alanlarındadır. Genellikle elektronik eşya merkezi olarak bilinen yeri ziyaret etmeli, ihtiyacınız olan eşyaları almalısınız.
25
Happoen Garden / Minato
Şehrin merkezinde bulunan kusursuz bir parktır. Her anın farklı bir güzelliği olan, restoranların ve çay bahçelerinin bulunduğu yeri mutlaka görmelisiniz. Şehrin gizlenmiş cennetlerindendir.
26
Hama Rikyu Bahçeleri / Chuo
Şehrin merkezindeki, nehrin ortasında bulunan ve farklı çiçeklerin bulunduğu kusursuz yerlerdendir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
27
Asakusa Culture Tourist Information Center / Taito
Mimarisi ile insanları etkileyen yeri ve sergilerini görmelisiniz. Tapınağın üst katında bulunan kafesinde zaman geçirebilir, çevreyi izleyebilirsiniz.
28
Yoyogi Park / Şibuya
Şehrin en güzel ve en büyük parklarındandır. Kuş barınağı, gölü ve fıskiyesi ile güzel manzaralara ev sahipliği yapan yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
29
Ulusal Bilim Müzesi / Taito
Her yaş grubu için uygun olan müzeyi ve sergilerini kesinlikle görmeniz gerekir. Bilim ve doğa hakkında bilgi edinebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle uğrayın.
30