Tekirdağ'da Görülmesi Gereken Yerler

04 Mayıs 2016

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi
Heykeller, süs eşyaları, madeni paralar ve daha çok sayıda eserlerin bulunduğu, kusursuz bir müzedir. Kesinlikle görülmeli, ziyaret edilmelidir.
1
Mirliva Hüseyin Paşa Camii
1498 senesinde yapılmış olan cami, çevrenin en eski camilerindendir. İnecik Köyü'nde bulunan camiyi mutlaka görmelisiniz.
2
Namık Kemal Evi
Vatan şairi olarak adlandırılan, Namık Kemal'in yaşadığı semtte yapılan, iki katlı ve ahşap evdir. Atatürk ve Namık Kemal'in fotoğrafları bulunmaktadır.
3
Rakoczi Müzesi
Macar prensi Rakoczi'nin, hayata gözlerini kapattığı yerdir. Osmanlı mimarisini yansıtan müzeyi mutlaka görmelisiniz.
4
Hora Feneri
1861 senesinde, Sultan Abdülhamit tarafından Fransa'dan getirtilen dökme demirlerle, Fransız mimarlara yaptırılan fenerdir. Kesinlikle görülmeli.
5
Rüstem Paşa Cami
Mimar Sinan tarafından yaptırılan, şehrin en değerli camilerinden biridir. 1553 senesinde yaptırılan ve Sultan Abdülmecit'in de 1841 senesinde restore ettirmesi yönü ile önem taşır.
6
Kumbağ
Yaz aylarında, şehrin en kalabalık yerlerinden biri de Kumbağ'dır. Temiz denizi görülmeye değer...
7
Gazi Ömer Bey Türbesi
Fatih Sultan Mehmet döneminde yaşamış olan, çok ünlü komutanlardan biridir. Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, kendi ismini taşıyan caminin yanında da türbesi bulunmaktadır.
8
Şarköy
Tekirdağ ilininin, Marmara Denizi kıyısında bulunan ilçesidir. Üzümleri ile meşhur olan Şarköy, yaz aylarında çok kalabalıktır. 
9
Tekira Alışveriş Merkezi
Çok sayıda mağazanın bulunduğu, Tekirdağ'ın alışveriş merkezidir. Kış aylarında çok kalabalık olan yeri görebilir, alışveriş yapabilir, çocuklarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz.
10