Tayland Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

17 Aralık 2015

Wat Pho / Bangkok
Bangkok'ta ilk ziyaret edilecek yerkerden biridir. Türk toplumuna göre çok farklı olan kültürleri, size çok farklı gelecektir. İbadetleri ve mükemmel mimarisi ile görünecek en iyi tapınaklardan.
1
BTK Skytrain / Bangkok
Trafik kaosu yaşayan Bangkok için ideal ulaşım araçlarındandır. En iyi, temiz ve güvenli ulaşım araçlarındandır ve en az 1 kere binmeniz önerilir.
2
Lanta Animal Welfare / Ko Lanta
Hayvan severlerin ilk olarak ziyaret edeceği yerlerdendir. Mutlaka ziyaret etmeli ve imkanınız var ise bağış yapılmalıdır. Uğramadan gelmemeniz şiddetle önerilir.
3
The Thai Experince / Maret
Yemekler ve muhabbet ile Tayland'ın nn keyif verici eğlencesidir. Tayland kültürü hakkınd bilgi alabilir, yiyeceklerini tadabilir, unutulmaz insanlarla tanışarak mükemmel bir gece geçirebilirsiniz.
4
Wat Phra Kaew / Bangkok
Şık ve süslü bir mimariye sahip tapınaklardan bir tanesidir. Mutlaka görülmesi ve fotoğraf çekilmesi gereken yerlerdendir.
5
Grand Palace / Bangkok
Görülmesi gereken yerlerin başında gelen Grand Palace, büyüleyici güzelliğe sahiptir. İçeri girerken kısa kollu kıyafetler ve şort giymek yasaktır. Kapıdaki askerler içeri bu şekilde almıyor. Bilginiz olsun.
6
Soi Dog Foundation / Phuket
En iyi kurtarma merkezlerindendir. Hayvanları ziyaret edebilir, bağışta bulunabilirsiniz. Hayvan severlerin güzel duygular yaşayacağı yerlerdendir.
7
Wat Chedi Luang / Chiang Mai
Mutlaka gelip görülmesi gereken dini yerlerdendir. Çok huzurlu ve sakin olan bu tapınağın, bakımı ve çevresindeki restoranlar sizi büyüleyebilir.
8
Hellfire Pass Müzesi / Kanchanaburi
Tarih dolu bu müzenin temizliği ve bakımı çok dikkat çekmektedir. Doğanın içerisinde olan müzeden etkilenmemek elde değil... Mutlaka gidilmeli.
9
Sukhothai Historical Park / Sukhothai
Bisiklet kiralamayı düşünenler için çok güzel yerlerdendir. Harika bir gün geçirip, gün batımını izleyerek buradan ayrılabilirsiniz.
10
Wat Arun / Bangkok
Eşsiz manzaraya ve mimariye sahiptir. Bot ile gezebilmenin mümkün olduğu bu yerde, akşam saatlerindeki ışıklandırmaya da hayran kalacaksınız. 
11
Nong Nooch Tropical Botanical Garden / Sattahip
Balık, ku ve fil parkların bulunduğu botanik parkı görmek iyi bir fikir olabilir. Mükemmel bir tarza sahiptir. Bahçeyi yürüyerek gezmek, elektrikli araçlarla gezmekten çok daha iyidir. 
12
Koh Phi Phi Viewpoint / Ko Phi Phi Don
Phi Phi adasını kuş bakışı seyretmen çok güzel bir fikir olabilir. Tepeye çıkarken çıkacağınız merdivenlerin yorgunluğunu, manzarayı görünce atacaksınız. Uğramadan gelmeyin.
13
Thai Elephant Home / Mae Taeng
Benzersiz bir fil yolculuğuna hazırsanız, mutlaka uğramanız gereken bir adres... Olağanüstü bir gün geçirip, fotoğraflar çekerek unutulmazlarınıza ekleyebilirsiniz.
14
Sanctuary of Truth / Pattaya
Tayland'ın Pattaya bölgesinin olmazsa olmazlarındandır. Fil safarisine katılabilir, tapınakta unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz. Mutlaka gelinmesi gereken yerlerdendir.
15
Jim Thompson Evi / Bangkok
Bangkok'ta uğramanız gereken yerlerin başında Jim Thompson Evi gelmektedir. Hikayesini dinlediyin, mimarisini inceleyin. Egzotik evini rehberlerle gezebilirsiniz.
16
Wat Phra That Doi Suthep / Doi Suthep
Görülmesi gereken tapınaklardan bir tane daha. Yağmur ormanları ile şehrin güzelliklerini seyredebilirsiniz. Doğaya ve ormana kendinizi bırakın.
17
Wildlife Friends of Thailand / Tha Yang
Hayvanlardan ve fil gezilerinden hoşlananlar için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Personellerin hayvanlara olan ilgisi de ayrı bir güzeldir.
18
Wat Kong Khun / Chiang Rai
Hayal gibi bir mimariye sahip yapıdır. İçerisindeki büyük parkı görmelisiniz, sergilerde gezebilirsiniz. Görmeden şehirden ayrılmamanız şiddetle önerilir.
19
Altın Buda Tapınağı / Bangkok
Görülmesi gereken yerlerin ön sıralarındadır. Mutlaka görülmeli ve tarihi dokusunu hissedilmelidir. 
20