Tarihin En İyi Sanat Eserleri

17 Ekim 2015

Pieta - Michelangelo : İtalya'da yer alan bu heykel, Hristiyanların inancına uygundur. İsa'nın çarmıtah indiği zaman, annesinin koynunda cansız bedeninin bulunduğu bir sanat eseridir.
1
Mona Lisa / Leonardo Da Vinci : Bir kadının resmedildiği bu sana eserinin özelliği, kadının yüzünün yarısı üzgün iken diğer yarısı mutludur.
2
Hz. Davud / Michelangelo : Sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapan, Floransa'da bulunan bir sanat eseridir. Bir kopyası ise 1910 yıllarında Piazza Signoria'ya yerleştirilmiştir.
3
Sistine Şapeli Tavanı / Michelangelo : Roma'da bulunan Sistine Şapeli tavanındaki dekorasyonundan esinlenerek oluşturulmuş bir eserdir.
4
Yıldızlı Gece / Vincent Vn Gogh : Odasındaki pencereden, Saint-Remy-de-Provence köyünün, gece saatlerindeki görüşüyle bir sanat eseri ortaya çıkmıştır.
5
Aziz Teresa Ecstasy / Bernini : Dünyevi bir vücuda hakim olmayı anlatan bu eser, Roma'da bulunmaktadır.
6
Nilüferler / Claude Monet : Nilüferler kaç şekilde resimlenir sorusuyla yola çıkılmış bir eserdir. Paris'te bulunmaktadır.
7
Aziz Matta İlham / Caravaggio : Bir resmin ortaya çıkarken, meleklerim ilham verdiği anlatılan bir eserdir. Roma'da bulunmaktadır.
8
İnci Küpeli Kız / Jan Vermeer : Eserin en önemli noktası, kızın inci küpeleridir.
9
Yahudi Gelin / Rembrandt : Yahudi babanın, kızına düğününde hediye ettiği bir kolyenin anlatıldığı bir sanat eseridir.
10