Takma Kirpik Kullanımı

16 Ekim 2015

Bir ipucu vererek başlayalım, takma kirpiği takın ve ardından hemen siyah likit eyeliner sürün. Bu işlem kirpik diplerinizin daha da belirgin olmasını sağlayacaktır.
1
Adım adım kirpik takma;

- Öncelikle kirpikleri kutudan ayırmak için cımbız, aplikatör kullanabilirsiniz. Kirpikler yarım ay şeklinde kutuya yapıştırılmışsa, baş parmağınızı aşağı doğru hareket ettirerek alabilirsiniz.
- Kirpik alırken mutlaka kendi göz boyunuza uygun olanlarını seçin. Eğer aldığınız kirpik uzunsa, makas ile kesebilirsiniz.
2
- Kirpik bandına yapıştırıcıyı sürün. 20- 30 saniye kadar bekleyin.

- Kirpiği elinizle, cımbızla hangisini isterseniz onla uygulayabilirsiniz.

- Ancak cımbız ve aplikatör ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

- İlk önce gözün ortasına gelen kısmı yapıştırın. Daha sonra kenarları yapıştırın.
3
- Kirpiği çıkarmak istediğiniz zaman dış ucundan çekerek çıkartabilirsiniz.

- Takma kirpikler uyumadan önce mutlaka çıkarılmalıdır.

- Takma kirpiği bir daha kullanabilmek için, cımbız yardımıyla yapıştırıcısını çıkarın. Kirpiği kutusuna yerleştirin.. Bir daha kullanabilirsiniz.
4
Kirpik Çeşitleri

Şerit Kirpik: Şerit kirpikler çoğunlukla gece makyajı, sahne makyajı için kullanılır. Kısa ve düz kirpikli kişiler için idealdir. Şerit kirpik diğer kirpik çeşidine göre daha doğal bir görünüm verir. Şerit kirpik çift olarak satılır ve her biri bir göz içindir. Şerit kirpiği aldığınızda kutusunda bulunan yapıştırıcısını da göreceksiniz. Birçok renkte ve uzunlukta şerit kirpik bulunmaktadır.
5
Nasıl Uygulanır?

Cımbız yardımıyla kutusundan kirpiği alın. Yapıştırıcıdan şeritin üzerine direk sürün. Gözler mutlaka kapalı olmalıdır. Önce burun tarafına sonra dış tarafa doğru yapıştırılır. Kişinin kendi kirpiklerine değmemesi gereklidir. Dikkat edin. Diğer gözede aynı şekilde uygulanır. Yapıştırıcı 3 dakika içerisinde kuruyacaktır.
6
Çıkartılması

Kolayca çıkartılır. Gözün dışından iç kısmına doğru çekerek çıkartabilirsiniz. Tek kullanımlık değildir. Bir daha kullanabilirsiniz.
7
Ekme Kirpik: En çok tercih edilen kirpik çeşididir. Şerit kirpiklerden daha doğal bir görünüm oluştururlar. Ancak özel olarak satılan kirpik yapıştırıcıları kullanılmalıdır.
8
Nasıl Uygulanır?

Kişi gözleri açık baş yukarı kalkık, aşağı bakar. Yapıştırıcı kirpiklere sıkılır. Cımbız yardımıyla kirpik alınır. Kirpik kökünden, kirpik ucuna doğru yapıştırılır. Yapıştırıcının yapışması için biraz beklenir. Diğer göze de aynı işlem uygulanır.
9
Çıkartılması

Kesinlikle şerit kirpikte olduğu gibi çekerek çıkartılmaz. Bunun için çözücü kullanılmalıdır. Bir miktar çubuk pamuğa dökülür. Göz kapalı olacak şekilde kirpiklerin üzerine sürülür. Yavaşça çıkartılır. Tek kullanımlıktır.
10