Suudi Arabistan'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

03 Şubat 2016

Mescid-i Nebevi / Medina
Hz. Muhammed (s.a.v)'in kabrinin bulunduğu, çok büyük bir mesciddir. Duygulanabileceğiz, düzeni ile hayran kalacağınız, Müslümanların kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir.
1
Grand Mosque / Mecca
Manevi güzelliğinin yanında, görsel güzelliğiyle de görenleri büyüleyen, her yerde Müslümanların bulunduğu büyüleyici yeri kesinlikle görmelisiniz.
2
Safa to Marwa / Mecca
Hac ve umre ziyaretlerinde mutlaka bulunmanız gereken, binlerce kişinin bir arada bulunduğu yerlerdendir. Safa ve Merve arasında say yapmak için gelmeli, Müslümanlığın temel vaziflerini yerine getirmelisiniz.
3
Hacer-ül Esved / Mecca
Müslümanların ziyaret etmesi gereken başlıca yerlerdendir. Kabeyi tavaf etmeli, köşesindeki kutsal taşa dokunmalısınız. Kalabalık olduğundan dolayı, ezilme tehlikesi geçirebilirsiniz.
4
Kuba Mescidi / Medina
İslam dininde inşa edilen ilk mesciddir. Manevi değerin olduğu, huzur ve mutluluk dolu mekana kesinlikle uğramalı, namaz kılmalısınız.
5
Qiblatain Mescidi / Medina
Hz. Muhammed (s.a.v)'ın hatırası ile dolu olan camidir. İçerisinde namaz kılmadan ayrılmamanız gereken yerde, tarihe tanıklık edeceksiniz. Temizliğine ve bakımına hayran kalmamak elde değil...
6
Kingdom Centre Kulesi / Riyadh
99 kattan oluşan, dünyanın en yüksek binalarından biridir. En güzel restoranların, mağazaların bulunduğu, otel ve iş merkezlerin bulunduğu yerlerdendir. Gün batımını izleyebileceğiniz kusursuz manzaraya sahiptir.
7
National Museum / Riyadh
Çocuklar ve yetişkinlere uygun olan, yapay havuzları ve parkları ile muhteşem bir yapıdır. Tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerlerdendir.
8
Mount Uhud / Medina
İslamiyetin zorluklarla kazanıldığını hissedebileceğiniz, tarihin zorluklarını görebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Çevre düzenlemesine ve tarihe dokusuna bayılacaksınız. Mutlaka ziyaret edilmeli...
9
Jabal-al-noor (Mountain of Light) / Mecca
İslamiyetin vazifesini yerine getirdikten sonra, çıkıp Mekke manzarasını seyredebileceğiniz ve dua edebileceğiniz yerlerdendir. Uğramadan ayrılmayın.
10
Kral Çeşmesi / Jeddah
Şehrin simgelerinden biri olan, sahil şeridindeki görsel şölenlerdendir. Su manzarasının ışıklandırması ile görenleri kendine hayran bırakan manzaralardandır. 
11
AL Faisaliyah Center / Riyadh
44 kat ve 267 metreden oluşan, içerisinde mağazaların ve her türden restoranların bulunduğu, kusursuz bir yapıdır. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
12
Red Sea Mall / Jeddah
Dünya markalarının bulunduğu mağazalardan alışveriş yapabilir, restoranlarında yemek yiyebilirsiniz. Çocuklarınız ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz.
13
Balad / Jeddah
Alışveriş yapabileceğiniz, eski sokaklardan oluşan, kültürel tarihi hissedebileceğiniz yerlerdendir. Akşam saatlerinde turlayabileceğiniz, hediyelik eşya alabileceğiniz yerlerin bulunduğu caddedir.
14
Abraj Al-Bait Towers / Mecca
Şehrin en güzel alışveriş merkezlerindendir. Dükkanların, restoranların ve özel komplekslerin bulunduğu yerde unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
15
Masmak Citadel / Riyadh
Suudi Arabistan'ın tarihi hakkında bilgi alabileceğiniz, konumu ile çok güzel yerde olan bir kaledir. Rahatlatıcı bir atmosfere sahiptir ve çok iyi muhafaza edilmiştir.
16
Corniche / Al Khobar
Sahilde yürüyüz yapabileceğiniz, huzurlu ve dinlendirici yerlerdendir. Çocuklarınız ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uğramadan ayrılmayın.
17
Jeddah Cornish / Jeddah
Gün batımı manzarası ile görenleri büyüleyen yerlerdendir. Çocuklarınız ve arkadaşlarınız ile unutulmaz zaman geçirebilirsiniz. Mutlaka uğramalısınız.
18
Taneem Mescidi / Mecca
Çok fazla ziyaretçisi olmayan, temiz ve bakımlı bir yerdir. Namaz kılmadan buradan ayrılmayın. 
19
Al - Rashid Mall / Al Khubar
Alışveriş deneyimi yaşayabileceğiniz, kalabalık olmasına rağmen çok keyif alacağınız alışveriş merkezidir. Çocuklarınız ile beraber güzel zaman geçirebilirsiniz.
20
Yüzen Camii / Jeddah
Cidde'de mutlaka ziyaret edilmesi gereken, en güzel yapılardandır. Hafif esintisine ve kültürel değerine bayılacaksınız. Ziyaret edilmeli...
21
Fakieh Aquarium / Jaddah
Ziyaret edilmesi gereken, aileniz ile birlikte gelebileceğiniz, su altı dünyasını keşfedebileceğiniz akvaryumdur. Beklentilerinizi bulabileceğiniz, harika bir deneyim yaşayabileceğiniz yerlerden biridir. 
22
Wadi Hanifah / Riyadh
Güzel ve temiz bir atmosfere sahip olan, Suudi Arabasitan'a gelip de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Akşam yemeği yiyebilir, gezintiye çıkabilirsiniz.
23
Old Dir'aiyah / Riyadh
Riyad'daki en güzel tarihi mekanlarındandır. Güzel, sessiz ve sakin olan bu yeri mutlaka görmeli, kafe ve restoranlarında zaman geçirmelisiniz.
24
Riyadh Gallery Mall / Riyadh
Şehirdeki en ünlü ve güzel alışveriş merkezidir. Mağazalarda gezebilir, çocuklara uygun eğlence yerlerinde zaman geçirebilir ve yemek yiyebilirsiniz.
25
Mada'in Saleh / Al Ula
Suudi Arabistan'da görülmeye değer, tarih kokan bir manzaradır. Kusursuz bir şekilde restore edilen ve harika manzaraya sahip yeri mutlaka görmelisiniz.
26
Granada Center / Riyadh
Çok güzel ve çeşitli mağazaların, çocuk oyun alanlarının, yemek yenilecek bölümlerin ve caminin bulunduğu, düzenli alışveriş merkezidir. İhtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz, ferah yerlerdendir.
27
World's Tallest Unsupported Flagpole / Jeddah
Dünyanın en uzun bayrak direğidir. İnsanın aklını başından alan bir manzaraya sahip olan, ışıklandırması ile görenlerin çok hoşuna giden yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
28
Al Fanateer Beach / Al Jubail
Ailenizv ve arkadaşkarınız ile çok güzel vakit geçirebileceğiniz, Çevresinde gezebileceğiniz, dinlenebileceğiniz ve su esintisinin keyfini çıkarmalısınız.
29
Half-Moon Beach / Al Khobar
Ailecek keyfini çıkarabileceğiniz, piknik yapabileceğiniz, temiz ve bakımlı şekilde dekore edilen sahil şerididir. Kusursuz bir konumdur.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30