Sütünüzün Kalitesini Arttırın!

07 Temmuz 2015

Yumurta içerisinde bulunan iyot, fosfor ve çinko gibi minarellerle en iyi protein kaynaklarındandır. Emziren annelerin haftada en az 2 kere haşlanmış şekilde tüketmesi gerekiyor
1
Yoğurt içerisinde bulunan kalsiyum ve fosforla muhteşem bir besindir. Hem anneler mineral depolarını dolduruyor hem de bebeklerin kemik ve diş sağlığı güçleniyor. Uzmanlar, annelerin günde 2 yada 3 kase yoğurt yemesini öneriyor.
2
Annelerin yeşillik tüketmesi önerilir. Mevsimine göre maydanoz, roka, dereotu, nane gibi yeşilliklerin tüketmesi ileride bebekte oluşacak anemi görülme riskini azaltmaktadır.
3
Bebeğin sinirsel gelişime destek olması için, emziren annelerin ceviz, badem ve fındık tüketmesi gerekiyor.
4
Zeytin ve Zeytinyağı mükemmel bir besin kaynağıdır. Yemek ve salatalarda kullanan zeytinyağı, bebeğin bağışıklık sistemini destekler ve gaz, şişkinlik gibi sorunlar yaşayan bebeklere iyi gelir.
5
Balık tüketimi, kalp ve damar hastalığından beyin gelişimine, görme yetisinin gelişmesine kadar her şeye fayda sağlayan besinlerdendir
6
Kırmızı etin içinde bulunan demir, bebeğin büyümesine ve gelişimine destek sağlayan en önemli besinlerdendir. Haftada 2 yada 3 kere tüketilmesi gerekiyor.
7
Kuru baklagiller kaliteli besin kaynaklarıdır. Hücrelerin yenilenmesi, doku onarımı, kan yapımı gibi fayda sağlar
8
Renkli biberler bebeğin görme duyusunu olumlu etkiler. Hem anne hem de bebeğin bağışıklık sistemini düzenliyor.
9
Kuru meyveler içinde bulundurduğu lif, vitamin ve minerallerle annenin emzirme döneminde artan ihtiyaçlarını karşılıyor.
10