Süt İçmenin Faydaları

01 Aralık 2015

Dişlere, kalp rahatsızlıklarına ve cinsel hastalıklara iyi gelen bir sağlık deposudur. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin, hayatlarından çıkarmayacakları bir besin olmalıdır.
1
Dünyaya geldiğimizden beri içtiğimiz süt, tüm insanlar için gerekli bir besin kaynaklarını içerisinde barındırmaktadır. Günde içilen 2 bardak süt ile vücudunuzu çoğu hastalıklara karş koruyabilirsiniz. Özellikle çocukların gelişme çağında, vazgeçilmez bir besin olmalı ve hayatlarının her döneminde tüketmeleri gerekmelidir.
2
Süt ve süt ürünlerinin içerisideki protein, kalsiyum ve fosfor gibi kan yağları ve basıncını düşürdüğünden dolayı, her gün mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Kalp hastalıklarına iyi gelen mükemmel bir besindir.
3
Düzenli içilen 2 bardak süt, hipertansiyonu da dengelemektedir. Sütün başka bir faydası da zeka gelişimi açısından çok büyük bir fayda taşıdığından dolayı, çocukların okuldaki başarısını arttırır.
4
Süt içmek, asitli ve şekerli yiyeceklerin verdiği zararların etkisini azaltmaktadır. Sütte bulunan kalsiyum, zararı yiyeceklerin içerisinde bulunan mikroorganizmaları doğal yollara karşı savunmaktadır. Ayrıca süt içmek, dişlerde olan çürükleri önlemektedir.
5
Süt içmek, çağımızın en büyük sorunu olan kilo sorununun da önüne geçebilir. Düzenli içilen süt ile sağlıksız beslenmenin önüne geçilebilir ve kilo alımı durdurulabilir.
6
Gebelikte görülen mineral kaybını, 2 bardak süt içerek dengeleyebilirsiniz. 
7
Güçlü kemiklerin temelinde yine süt bulunmaktadır. Düzenli süt içen çocukların kemiklerin güçlü olduğu kanıtlanan bir bilgidir. Sağlıklı kemikler için gerekli olan şey kalsiyumdur ve kalsiyum da sütte bol miktarda bulunur.
8
Süt içmek, mevsim değişikliğinden dolayı zayıflayan bağışıklık sisteminin zayıf düşmesinden dolayı oluşan hastalıklara çok iyi gelmektedir. Grip, farenjit, soğuk algınlığı gibi hastalııkları önlemede yardımcı.
9
Süt, sadece sağlığa değil cilt güzelliğine de çok iyi gelmektedir. Sütün içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller akneleri azaltarak cilt sağlığını korumaktadır.
10
11
12
13
14
15